۵۰ میلیارد ریال وام مسکن روستایی در ری پرداخت شد

شهرری- ایرنا- رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ری گفت: ۵۰ میلیارد ریال وام بهسازی مسکن روستایی طی ۶ ماهه نخست سال‌جاری در قالب ۱۲۵ فقره تسهیلات در این شهرستان پرداخت شد.

بهروز مرادی‌راد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: میزان تسهیلات در طرح مقاوم‌سازی مسکن روستایی برای هر واحد مسکونی ۴۰۰ میلیون ریال با کارمزد چهار درصد و بازپرداخت ۱۵ ساله اعطا شد.

وی تصریح کرد: این تسهیلات به تمامی روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر از جمله کهریزک، حسن‌آباد، شهرری و قیامدشت پرداخت شده است.

مرادی‌راد عنوان کرد: این میزان از تسهیلات توسط بانک‌های عامل مسکن، سپه، رفاه و تجارت پرداخت شد.

وی اضافه کرد: تسهیلات مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی در قالب طرح نوسازی با هدف بهبود کیفیت و استحکام بنای ساختمانی و افزایش ایمنی، بهداشت، رفاه و آسایش مردم پرداخت می‌شود.

رییس بنیاد مسکن ری عنوان کرد: بازسازی بافت فرسوده در روستاها از اولویت‌های بنیاد مسکن به شمار می‌رود که اقدامات و فعالیت در این بخش نیازمند همراهی و همکاری دهیاری‌های این شهرستان را می‌طلبد.

به گزارش ایرنا، شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی در حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در جنوب استان تهران واقع شده که دارای پنج شهر شهرری، باقرشهر، کهریزک، قیامدشت و حسن آباد و چهار بخش مرکزی، کهریزک، فشاپویه، خاوران و قلعه نو است.

بر اساس آمار نفوس مسکن در شهرستان ری ۱۲۳ روستا وجود دارد که در ۹۴ روستا طرح هادی اجرایی شده است.

۷۲۴۷/۶۰۰۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =