هفته پژوهش با شعار رونق تولید آذرماه برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- دبیر ستادملی هفته پژوهش و فناوری اسامی روزهای هفته پژوهش را اعلام کرد و گفت: هفته پژوهش امسال با شعار «پژوهش اثربخش، فناوری ارزش‌آفرین و رونق تولید» در روزهای ۲۳ تا ۲۹ آذرماه برگزار می‌شود.

«عبدالساده نیسی» روز یکشنبه درخصوص نامگذاری روزهای این هفته اظهارداشت: روز شنبه ۲۳ آذرماه نخستین روز این هفته با عنوان «پژوهش و فناوری: مدرسه، دانشگاه و جامعه» نام‌گذاری شده که در این روز مراسم زنگ پژوهش، تقدیر از دانش‌آموزان نمونه و بازدید از دانشگاه‌ها، صنایع و مراکز تولیدی انجام می شود.
وی افزود: ۲۴ آذر ماه که دومین روز هفته پژوهش وفناوری است با عنوان «پژوهش، فناوری و توسعه ملی» نام‌گذاری شده است و برنامه‌هایی توسط دستگاه‌های اجرایی با رویکرد توسعه ملی در این روز برگزار می‌شود.
به گزارش روز یکشنبه وزارت علوم، دبیر ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری خاطرنشان کرد: سومین روز این هفته مورخ ۲۵ آذرماه «گام دوم در پژوهش و فناوری» نام دارد و برگزاری مراسم هفته پژوهش و فناوری توسط دستگاه‌های اجرایی با رویکرد بیانیه گام دوم انقلاب برگزار می‌شود.
نیسی همچنین گفت: ۲۶ آذرماه با عنوان «پژوهش، فناوری و رونق تولید» نام‌گذاری شده است و افتتاح بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار همچنین تجلیل از پژوهشگران، کارآفرینان، ایده‌های برتر و استان‌های برتر انتخاب شده از برنامه‌های این روز است.
وی اظهارداشت: روز چهارشنبه ۲۷ آذرماه مصادف با پنجمین روز هفته پژوهش، به عنوان «پژوهش، فناوری و اثربخشی اجتماعی» انتخاب شده و ۲۸ آذرماه و ششمین روز این هفته با عنوان «پژوهش، فناوری، مشارکت ملی» نام‌گذاری شده است.
مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری وزارت علوم یادآور شد: در آخرین روز هفته پژوهش که روز جمعه ۲۹ آذرماه است آیین اختتامیه بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار برگزار می شود.
نیسی خاطرنشان کرد: بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار نیز همزمان با هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران در نمایشگاه بین‌المللی تهران برپا می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =