ملکشاهی‌ها با غذاهای سنتی از زائران اربعین پذیرایی می‌کنند

ایلام - ایرنا – فرماندار ملکشاهی گفت: مردم این شهرستان به رسم سال‌های قبل با برپایی سیاه چادر و پخت غذاهای محلی از زائران اربعین پذیرایی و استقبال می‌کنند.

محمد تاسمه روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مردان و زنان این دیار به رسم محلی و با پخت غذاهای گرم، نان ساجی و سوغات محلی از زائران اباعبدالله الحسین(ع) پذیرایی می‌کنند.

وی تاکید کرد: تمهیدات لازم در خصوص پذیرایی، استقبال و تسهیل در تردد زائران از مسیر ملکشاهی انجام گرفته است و علاوه بر موکب مرکزی شهرستان، پنج موکب در طول مسیر نیز با محوریت مردم و پشتیبانی دستگاه های اجرایی از زائران پذیرایی می‌کنند.

فرماندار ملکشاهی مهمان‌نوازی مردم این شهرستان در پذیرایی و استقبال از زائران اربعین را قابل تقدیر دانست و گفت: خدمات دیگری از جمله اسکان، خدمات درمانی و رفاهی نیز به زائران اربعین ارائه می‌شود.

تاسمه استقرار پنج گروه امداد و نجات جاده‌ای، پنج گروه فوریت‌های پزشکی و استقرار عوامل راهداری و انتظامی در طول مسیر را از جمله خدمات دستگاه‌های اجرایی شهرستان برشمرد و اضافه کرد: تمامی امکانات شهرستان در جهت خدمات‌رسانی به زائران بسیج شده است.

تاسمه  از آماده بودن زیرساخت‌های جاده‌ای و دیگر امکانات خدماتی و رفاهی به زائران خبر داد و اظهار کرد: از سال گذشته تا کنون بیش از ۱۵ نقطه حادثه آفرین مسیر ایلام - ملکشاهی - مهران با اعتبار بیش از ۳۰ میلیارد ریال حذف شده و اقداماتی جهت از جمله بهسازی، آسفالت، خط کشی، ایمن‌سازی و نصب علائم انجام گرفته است.

به گزارش ایرنا، مسیر ایلام - ملکشاهی - مهران به طول ۱۰۵ کیلومتر از چند سال گذشته به عنوان مسیر موازی و دوم نقش ویژه‌ای در تردد و تسهیل بار ترافیکی زائران به مرز مهران داشته است و به علت موقعیت کوهستانی و جنگلی از منظر گردشگری نیز مورد توجه زائران از سراسر کشور قرار گرفته است.

۷۱۷۹/۶۰۳۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =