کمبود اعتبار طرح بزرگ پایاب سد خدا آفرین حل می‌شود

اردبیل _ ایرنا _ استاندار اردبیل گفت: مشکل اعتباری به وجود آمده در روند اجرای طرح پایاب سد خدا آفرین با قول مساعد معاون اول رئیس‌جمهوری مبنی بر تامین اعتبار مورد نیاز این پروژه رفع می‌شود.

به گزارش ایرنا، اکبر بهنامجو روز یکشنبه پس از دیدار با اسحاق جهانگیری، افزود: با اینکه پروژه‌های مهار آب تاثیر مهمی در ایجاد اشتغال و رونق تولید دارد، اجرای سد سبلان، عنبران، سد تازه کند و خطوط انتقال از سد خدا آفرین با کمبود اعتبار مواجه شده است.

استاندار اردبیل بیان کرد: معاون اول رئیس‌جمهوری در این نشست نسبت به برگزاری جلسه با وزیر نیرو ، سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی برای رفع مشکل اعتباری این پروژه‌ها قول مساعد داد.

بهنامجو بیان کرد: همچنین در این نشست مشکلات عشایر استان در مجتمع کشت و صنعت مغان و پارس مورد بررسی قرار گرفت و در این خصوص نیز اقدامات لازم در راستای تحقق حقوق عشایر توسط معاون اول رئیس‌جمهوری در آینده نزدیک انجام می‌شود.

استاندار اردبیل همچنین در دیدار با معاون اول رئیس‌جمهور گزارشی از وضعیت پروژه‌ها در حوزه صنعت، کشاورزی و روند اجرای راه‌آهن اردبیل ارائه کرد.

طرح پایاب سد خدا آفرین در چهار ناحیه اجرایی شده است .

در ناحیه عمرانی یک در دشت فتحعلی مساحت دارای تخصیص به هکتار هزار و ۱۰۰ هکتار می‌باشد که تمامی این سطح توسط دستگاه‌های سنترپیوت به سیستم‌های نوین آبیاری تحت فشار مجهز شده ، ناحیه عمرانی یک در شرق دره رود نیز سه هزار و ۹۰۱ هکتار را شامل می‌شود که ۲۱۸ هکتار توسط کلاسیک ثابت ، ۲ هزار و ۶۵۰ هکتار توسط سنترپیوت ، ۷۵ هکتارتوسط سیستم کم‌فشار و ۹۵۸ هکتار به صورت قطره‌ای آبیاری خواهد شد.

ناحیه عمرانی ۲ و بخشی از خلیللو نیز در سطح هزار و ۲۷ هکتار عملیاتی شده که سه هزار و ۳۴۹ هکتار به صورت کلاسیک ثابت ، ۶ و ۱۰۷ هکتار به صورت سنترپیوت و ۸۱۴ هکتار به صورت قطره‌ای آبیاری خواهد شد،  ناحیه عمرانی چهار نیز ۱۰ هزار و ۴۲۹ هکتار را شامل می‌شود که ۹۲ هزار و ۲۲۴ هکتار به صورت کلاسیک ثابت و ۹۰۷ هکتار آن به صورت سنتر پیوت و ۲۹۸ هکتار آن به صورت اسپری بوم خواهد بود

طرح بزرگ پایاب سد خدا آفرین با درخواست رئیس‌جمهوری و تایید مقام معظم رهبری و اختصاص بخشی از یک میلیارد دلار اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای مهار آب‌های مرزی استان اردبیل از سال ۹۲ اجرایی شده است. 

۳۰۰۶/۶۰۱۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =