عملیات اجرایی کارخانه فرآوری انگور در بانه آغاز شد

سنندج - ایرنا - عملیات اجرایی نخستین کارخانه فراوری انگور با نام تجاری گلاره در روستای ماسیدر از توابع شهرستان بانه با مشارکت صندوق کار آفرینی امید کردستان و با ظرفیت تولید ۵۰۰ تُن در سال آغاز شد.

مدیر عامل صندوق کار آفرینی امید روز یکشنبه در حاشیه مراسم کلنگ زنی این کارخانه گفت: برای احداث این کارخانه ۲۰ میلیارد. ریال تسهیلات اشتغالزایی کم بهره توسط صندوق کار آفرینی امید پرداخت شده و ۱۵ میلیارد ریال نیز سهم آورده متقاضی است.
جعفر شرف خانی با بیان اینکه این کارخانه در فاز نخست برای ۱۵ نفر اشتغال و در صورت توسعه برای ۴۵ نفر اشتغال ایجاد می‌کند،  اظهار داشت: این کارخانه به مساحت ۲ هزار مترمربع، زیر بنای یک هزار و ۲۰۰ مترمربع و ۸۰۰ متر مربع فضای سبز احداث می‌شود.
سرپرست فرمانداری بانه نیز با اشاره به همکاری صندوق کار آفرینی امید در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی گفت: این صندوق در زمینه اعطای تسهیلات همکاری بسیار خوبی با متقاضیان داشته و تسهیلات بسیار خوبی در راستای رونق تولید و ایجاد اشتغال در این شهرستان پرداخت کرده است.
محمد امین زاده افزود: صندوق کار آفرینی امید سال گذشته ۴۵ میلیارد ریال و امسال ۳۵ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به متقاضیان در این شهرستان پرداخت کرده است.
در شهرستان بانه یک هزار و ۸۵۰ هکتار باغ انگور دیم با تولید ۹ هزار تُن در سال وجود دارد.
کارخانه فرآوری انگور با نام تجاری گلاره در روستای ماسیدر بخش آرمرده و در ۲۰ کیلومتر یبانه احداث می‌شود و در فاز دوم این کارخانه فرآوری انواع میوه، سرکه و شیره نیز انجام خواهد شد.
شهرستان مرزی بانه با ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
۷۴۶۹/۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =