۲۱ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۲۳
کد خبرنگار: 1018
کد خبر: 83514937
۰ نفر

برچسب‌ها

نیاز مبرم پنج زیرگذر یزد به دوربین کنترل سرعت

یزد- ایرنا- سوانح و حوادث ناگوار رانندگی، این روزها به بخش جدایی‌ناپذیر اخبار خبرگزاری‌ها و شبکه‌های اجتماعی استان یزد تبدیل شده است.

روزی نیست که خبر یک حادثه ناگوار بر روی صفحات سایت‌های خبری و شبکه‌های اجتماعی این استان قرار نگیرد و موجب تاسف و تاثر خواننده نشود.

در گفت و گوهایی که با مسوولان راهور استان و دیگر متولیان این بخش داشته و داریم همه آنها متفق‌القول هستند که بی توجهی، خطا و سهل‌انگاری‌های انسانی، اصلی‌ترین عامل حوادث رانندگی در این استان است.

سرعت زیاد، سبقت غیرمجاز، انحراف به چپ، بی‌توجهی به جلو و لایی‌کشی از مهمترین عوامل سوانح رانندگی در این استان است و موتورسواران هم در راس متخلفان حوادث رانندگی قرار دارند و نداشتن کلاه ایمنی، اصلی ترین عامل مرگ و میر موتورسواران در استان یزد به شمار می‌رود.

متاسفانه اجرای طرحهای مختلف مسوولان ترافیک استان هم نه تنها نتوانسته به حل این معضل کمک کند بلکه هر روز بر دامنه آن افزوده می‌شود.

استفاده افراد کم سن و سال از موتورسیکلت و نداشتن کلاه ایمنی و پلاک موتور از بارزترین تخلفات موتوسیلکت ها در شهر و استان یزد است.  

دوربین های کنترل سرعت توانسته بخش قابل توجهی از تخلفات رانندگی را کنترل و حداقل خسارت های فوتی و جرحی را کاهش دهد اما هنوز برخی از نقاط شهر یزد نیاز به این دوربین ها است.

پنج زیرگذر در استان یزد بدون دوربین کنترل سرعت است که به گفته مسوولان راهور روزانه شاهد اتفاقات مختلف رانندگی در این زیرگذرها هستیم و علت اصلی این حوادث هم سرعت زیاد خودروهاست و آن اهرمی که می تواند جلوی این سرعت را بگیرد نصب دوربین های کنترل سرعت است.

زیرگذرهای میدان معلم، حکیمیان، خاتمی، حضرت ابوالفضل و مهدیه، پنج نقطه است که باید نسبت به نصب دوربین و یا راهکاری جهت کنترل خودروهایی که مایل هستند با سرعت زیاد از زیر این پل ها عبور کنند اندیشیده شود.

به گفته یکی از مسوولان راهور استان یزد، نصب دوربین کنترل سرعت در زیر پل زیرگذر میدان امام حسین (ع) موجب شده تا کمتر شاهد حوادث ترافیکی و رانندگی در این نقطه باشیم و این تجربه خوبیست تا نقاط دیگری هم که شبانه روز در معرض حواوث رانندگی هستند  به این دوربین ها مجهز شوند.

لازم است شورای ترافیک استان و پلیس راهور با حمایت استانداری و شورای شهر نسبت به نصب دوربین در مکانهای یاد شده اقدام کنند .

۶۱۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =