موضع متفاوت مردم آمریکا نسبت به ترامپ در مقابل و پشت به دوربین

تهران – ایرنا - یک رسانه آمریکایی با اشاره به افزایش شمار موافقان استیضاح و برکناری دونالد ترامپ از ریاست جمهوری در نظرسنجی های موسسات مختلف از مردم، گزارش داد که در ایالت های حساس آمریکا افکار عمومی نسبت به ترامپ در مقابل و پشت به دوربین متفاوت است.

شبکه تلویزیونی سی ان ان روز یکشنبه  گزارش داد: در تازه ترین نظرسنجی صورت گرفته توسط شبکه "فاکس نیوز" نزدیک به دونالد ترامپ ۵۱ درصد آمریکایی ها خواهان استیضاح و برکناری وی از مقام ریاست جمهوری آمریکا شده اند.

این رسانه تصویری با اشاره به اینکه برای یافتن دلیل این تغییر موضع افکار عمومی نسبت به رئیس جمهوری آمریکا به سراغ ایالت کلیدی فلوریدا که ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶ تنها با یک درصد اختلاف از رقیب دموکرات خود در آن پیروز شد، رفته است، افزود: اکثر رای دهندگان این ایالت که به ترامپ رای داده بودند در پاسخ به این سوال که نظرشان راجع به استیضاح چیست؟ در مقابل دوربین آن را نفی و گفته اند تصور نمی کنند با ترامپ در این خصوص منصفانه برخورد شده باشد چرا که مساله سیاسی شده است.

این رسانه افزود: اکثر این رای دهندگان شهر اورلاندو ایالت فلوریدا در مصاحبه با این شبکه خبری همچنان از ترامپ حمایت کردند.

"مارتین سویج"(Martin Savidge)  خبرنگار این رسانه تصویری آمریکایی در مورد این گزارش و تفاوت آن با نظرسنجی ها گفت: اما حقیقت چیز دیگری بود، چرا که پشت دوربین آنها از ترامپ خسته شده و گفتند که با او مشکل دارند.

وی افزود: مدت هاست که درباره دونالد ترامپ با شهروندان آمریکایی مصاحبه کرده اما اکنون درمورد موضوع بخصوص استیضاح، گرفتن مصاحبه بسیار دشوار شده است و شهروندان در برابر دوربین حاضر به گفتن واقعیتی که در پشت دوربین اظهار می کنند، نیستند.

وی ادامه داد: آغاز روند تحقیق استیضاح از ترامپ هم اکنون آمریکا را در سطح بالایی از تنش سیاسی قرار داده است.

شبکه تلویزیونی فاکس نیوز درنظرسنجی که بین ۶تا ۸ ماه اکتبر (۱۴ تا ۱۶ مهرماه) از بین یکهزار و سه نفر از رای دهندگان آمریکایی به عمل آمد نشان داد که  ۵۱ درصد علاوه بر حمایت از اسیتضاح دونالد ترامپ خواهان برکناری وی از ریاست جمهوری آمریکا هستند.

درهمین حال ۴۰ درصد مخالف این دو موضوع بوده و تنها ۴ درصد خواهان استیضاح و نه برکناری ترامپ می باشند.

این نظرسنجی نسبت به ماه جولای گذشته افزایش حمایت از اسیتضاح ترامپ را نشان می دهد، در نظرسنجی ماه جولای  فاکس نیوز ۴۲ درصد موافق استیضاح و ۴۵ درصد مخالف این مساله بودند.

روند تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ پس از رسانه ای شدن مکالمه ترامپ با ولودیمیر زلنسکی (Volodymyr Zelensky) رئیس جمهوری اوکراین در اوایل مهرماه آغاز شد  که رسانه های آمریکا در روز سوم مهر ماه از انتشار متن کامل این مکالمه خبر دادند که این متن در پنج صفحه و مربوط به مکالمه ۲۵ جولای (سوم امرداد ماه) بود.
روز 5 مهرماه 219 نماینده مجلس نمایندگان از  مجموع 435 نفر خواستار آغاز فرآیند استیضاح ترامپ شدند.
برای حذف ترامپ از قدرت، ۶۷ نفر از ۱۰۰ عضو سنا باید به گناهکاری او رای دهند. جمهوریخواهان ۵۳ کرسی در سنا دارند که این تعداد برای دموکرات ها ۴۵ کرسی است. همچنین دو نماینده مستقل در این مجلس حضور دارند که به طور معمول موافق با دموکراتها رای می‌دهند.

ترامپ بنابر متن این مکالمه از زلنسکی خواسته تا تحقیقاتی درباره "هانتر بایدن" پسر جو بایدن رقیب انتخاباتی دمکرات خود که زمانی عضو هیات مدیره شرکت گاز "بوریسما" در اوکراین بود، به عمل آورد.

ترامپ پیش از این مانع پرداخت ۴۰۰ میلیون دلار کمک نظامی به اوکراین شده بود.

با افشای محتوای این مکالمه تلفنی، «نانسی پلوسی» رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا نیز که تاکنون درمقابل درخواست‌ها برای آغاز فرآیند استیضاح مقاومت کرده بود، رسماً خواستار شروع تحقیقات مربوط به استیضاح ترامپ شد.
 اروپام **۱۳۰۲**

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =