هواشناسی از وقوع بارش‌های رگباری در اصفهان هشدار داد

اصفهان- ایرنا- اداره‌کل هواشناسی اصفهان از ورود سامانه ناپایدار بارشی به همراه رگبار و رعد و برق و تندباد لحظه‌ای به استان هشدار داد.

کارشناس پیش بینی اداره‌کل هواشناسی اصفهان با اشاره به ناپایداری‌های جوی، بارش‌های رگباری همراه با رعد و برق و احتمال وقوع صاعقه و تندباد موقتی برای روزهای یکشنبه و دوشنبه در مناطق غربی و شمالی استان در ساعت‌های بعد از ظهر و اوایل شب پیش بینی کرد.

فاطمه زهرا سیدان  روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: شرایط تشدید رگبار در مقیاس محلی بویژه در مناطق مستعد وجود دارد و باید تمهیدات لازم در این خصوص مد نظر قرار گیرد.

وی ادامه داد: نقشه‌های هواشناسی بیانگر وقوع ناپایداری‌های ضعیف و افزایش ابر و وزش باد به نسبت شدید و شدید و بارش‌های پراکنده در مناطق شمال غرب و شمالی استان اصفهان است.

وی اضافه کرد: شرایط برای بارش‌های پراکنده و رگباری برای روز دوشنبه(فردا) در بخش‌هایی از مناطق شمال غرب و شمال استان بهتر خواهد شد و وقوع احتمال بارشهای ضعیفی هم در کلانشهر اصفهان وجود دارد.

به گفته وی دمای هوای امروز صبح در اصفهان به ۱۱ درجه سانتی‌گراد رسید که در مقایسه با روز گذشته ۲ درجه کاهش را نشان می‌دهد.

سیدان بیان کرد: دمای هوای اصفهان در گرم‌ترین ساعت روز گذشته به ۲۹ درجه سانتی‌گراد و امروز هم در خنک‌ترین ساعات به ۱۱ درجه سانتی‌گراد رسید.  

کارشناس پیش بینی اداره‌کل هواشناسی اصفهان خاطرنشان کرد: دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده در بیشتر مناطق استان تغییر محسوسی نخواهد داشت.

این کارشناس ادامه داد: چوپانان با ۳۳ درجه سانتی گراد به عنوان گرم ترین و بوئین و میاندشت با سه درجه سانتی گراد به عنوان خنک ترین نقطه استان اصفهان اندازه گیری شده است.  

/6026/۷۱۵۰ 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =