۲۱ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۳۰
کد خبرنگار: 1763
کد خبر: 83514895
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

۱۰ هزار موکب از ۲۲ کشور در خدمت زائران در کربلا

بغداد - ایرنا - بیش از ۱۰ هزار و ۷۰۰ موکب از عراق و ۲۱ کشور دیگر به زائران اربعین حسینی (ع) در کربلای معلا خدمات‌رسانی می‌کنند.

مدیر بخش مراسم و مواکب حسینی در عتبه های حسینی و عباسی اعلام کرد که در اربعین امسال این تعداد موکب از نقاط مختلف عراق و ۲۱ کشور دیگر عربی، اسلامی و خارجی در مسیرهای منتهی به کربلای معلا مستقر شده اند. 

"ریاض نعمه السلمان" روز یکشنبه به پایگاه خبری  "نون" عراق گفت که تاکنون بیش از ده هزار و ۷۰۰ موکب شرکت کننده در خدمات رسانی زائران در کربلا ثبت شده است. 

وی  گفت: با همکاری بخش حقوقی پلیس کربلا، کلیه مواکبی که در این شهر مستقر می شوند به شکل قانونی ثبت می شوند تا ابعاد امنیتی و بهداشتی این نوع خدمات رسانی ها بیش از پیش رعایت شود.  

در حالی که کمتر از یک هفته به روز اربعین حسینی  باقی مانده است و آماری از زائران عراقی که وارد کربلا شده و یا در مسیر کربلا هستند در دست نیست، طبق آخرین  آمار بیش از سه میلیون و ۲۰۰ هزار ایرانی برای سفر به عتبات عالیات و شرکت در راهپیمایی میلیونی اربعین در سامانه سماح نام نویسی کرده اند. 

یش از ۱۴ میلیون  زائر عراقی و غیر عراقی از جمله دو و نیم میلیون ایرانی در مراسم زیارت ایام اربعین سال گذشته شرکت کردند، رقمی که بررسی های میدانی و آمارهای رسمی در روزهای اخیر دست کم در حوزه زائران ایرانی، نشانگر افزایش بی سابقه نسبت به پارسال است، امری که بعضا مشکلات در حوزه حمل و نقل، اسکان و حتی خدمات رسانی در نقاط پر ازدحام ایجاد کرده است./ 

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =