ثبت‌نام مردم چهارمحال و بختیاری برای شرکت در پیاده‌روی اربعین ۳ برابر شد

شهرکرد- ایرنا- مدیر حج و زیارت چهارمحال وبختیاری گفت: تاکنون ۲۶ هزار و ۹۸۶ نفر از استان برای شرکت در مراسم پیاده‌روی اربعین در سامانه سماح ثبت نام کرده‌اند و ثبت‌نام مردم ۳ برابر پارسال است.

یوسف آقابزرگی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: شهرستان لردگان با ۶ هزار و ۸۶۳ نفر، شهرکرد با ۶ هزار و ۶۶۴ نفر بیشترین آمار ثبت‌نامی و صمصامی با ۱۴ نفر کمترین آمار ثبت‌نامی در سامانه سماح را به خود اختصاص داده‌اند.

وی اظهار داشت: سال گذشته بیش از ۹ هزار نفر از استان در پیاده روی اربعین ثبت‌نام و شرکت کردند که آمار ثبت‌نامی امسال بیش حدود ۳ برابر سال گذشته بوده است.

آقابزرگی، با بیان اینکه ثبت‌نام برای پیاده روی اربعین حسینی تا ۲۷ مهرماه ادامه دارد، افزود: متقاضیان سفر اربعین حسینی از طریق دفاتر خدمات زیارتی سازمان حج و زیارت و یا از طریق اینترنت می‌توانند در سامانه سماح به نشانی اینترنتی samah.haj.ir عملیات نام‌نویسی کنند.

وی اظهارداشت:خروج از مرزهای کشور بدون گذرنامه امکان‌پذیر نیست و کسانی که به تازگی برای تهیه گذرنامه اقدام کردند با استفاده از گذرنامه‌های موقتی که از پلیس +۱۰ دریافت می‌کنند از مرزها خارج و پس از بازگشت از سفر، گذرنامه خود را تحویل می‌گیرند.

به گزارش ایرنا، هم اکنون ۱۳ دفتر حج و زیارت در استان چهارمحال وبختیاری فعال است.

پیاده روی اربعین در ماه صفر و روزهای نزدیک به سالروز اربعین شهادت امام حسین(ع) از نجف تا کربلا در عراق انجام می‌شود و همه ساله در این روزها میلیون نفر راهی عراق می‌شوند. 

۷۳۶۰/۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =