گذرگاه‌های مرزی شلمچه و چذابه مشکل امنیتی ندارند

آبادان - ایرنا - فرمانده مرزبانی خوزستان با بیان اینکه امنیت در مرزهای شلمچه و چذابه برقرار است گفت: گذرگاه‌های مرزی خوزستان هیچگونه مشکل امنیتی ندارند و زائران اربعین بدون دغدغه در این ۲ مرز تردد می‌کنند.

به گزارش ایرنا سردار لطفعلی پاکباز یکشنبه در بازدید از مرز شلمچه اظهار داشت: تردد زائران اربعین در مرزهای شلمچه و چذابه بدون دغدغه است و از شنبه شب موج بازگشت زائران اربعین شتاب گرفته است.

وی با اشاره به اقدامات ترانزیتی صورت گرفته در مرزها خوزستان برای انتقال زائران گفت: زمینه برای تردد روزانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ دستگاه اتوبوس از مرزهای استان خوزستان فراهم شده است.

فرمانده مرزبانی استان خوزستان با اشاره به آغاز بازگشت زائران اربعین به کشور افزود: هماهنگی با طرف عراقی برای بازگشت آسان زائران اربعین صورت گرفته است و مرزبانی نیز به وظایف خود در این راستا به خوبی عمل می کند.

سردار پاکباز تصریح کرد: با برقراری امنیت در کشور عراق تا کنون نیازی به حضور مرزبانی در خارج از مرزها برای خدمات رسانی به زائران اربعین پیش نیامده است.

وی اظهار داشت: بیش از ۹۰۰ هزار زائران اربعین از مرزهای شلمچه و چذابه به عتبات عالیات سفر کرده اند و بیش از ۲۵۰ هزار نفر نیز تا کنون به کشور بازگشته‌اند.

فرمانده مرزبانی استان خوزستان گفت: حجم بازگشت زائران اربعین به کشور رو به افزایش است و شنبه شب  بیش از ۳۵ هزار نفر از مرزهای استان خوزستان به کشور بازگشته‌اند.

وی با زائران کربلا توصیه کرد سفر خود را کوتاه‌تر کنند تا در مسیر بازگشت در کشور عراق با مشکل مواجه نشوند.

 حرکت زائران کربلا به سمت ۲ گذرگاه بین المللی چذابه و شلمچه در استان خوزستان همچنان ادامه دارد.

۷۱۰۴/۶۰۶۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =