۵۰ میلیارد ریال صرف آسفالت راه‌های روستایی مهاباد شد

مهاباد- ایرنا- مدیر راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مهاباد گفت: ۵۰ میلیارد ریال صرف آسفالت و بهسازی راه‌های روستایی این شهرستان شد.

محسن خادمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با استفاده از این اعتبار بهسازی، روکش‌کاری و آسفالت ۶ کیلومتر از راه‌های روستایی مسیر «اوطمیش» و «قوپی باباعلی» انجام شد.

وی ادامه داد: هم‌اکنون کمتر از یک کیلومتر دیگر در مسیر روستای «اوطمیش» در حال بهسازی و آسفالت است که با اتمام آن به طور کامل بهره‌برداری خواهد رسید.

وی اظهار داشت: توسعه راه‌های ارتباطی نقش اساسی در توسعه و اشتغالزایی دارد و در این بخش آسفالت و بهسازی راه‌های روستایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

«خادمی» با اشاره به عملیات بهسازی و بازسازی راه‌های روستایی این شهرستان در قالب «طرح ابرار» نیز بیان کرد: مرحله اول عملیات اجرایی بازسازی و تکمیل بخشی از راه‌های روستایی این شهرستان در قالب این طرح آغاز شده که در مرحله اول مسیر روستای «سویناس» به طرف «ماژگه» از توابع بخش خلیفان به طول پنج کیلومتر در حال انجام است.

وی با بیان اینکه ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار برای مرحله اول اجرای این طرح اختصاص یافته است، ادامه داد: مرحله دوم این طرح نیز به طول هفت کیلومتر در مسیرهای روستای «برایمه» به «دهبکر» و «شیخ یوسف» به سمت «خلیفان» اجرا می‌شود.

مدیر راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مهاباد عنوان کرد: مراحل این طرح شامل عملیات خاک‌برداری و خاکریزی، احداث پل، اجرای زیرساخت و اجرای روکش آسفالت حفاظتی با رعایت مشخصه‌های فنی با استفاده از ظرفیت و قابلیت عوامل و امکانات اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مهاباد است.

مهاباد دارای یکهزار کیلومتر راه شامل ۲۳۵ کیلومتر راه اصلی و فرعی و ۷۰۰ کیلومتر راه روستایی آسفالت و شوسه است.

۹۹۰۳/۶۱۸۵/۳۰۷۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =