اختصاص ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار به سد گرمی‌چای

تبریز- ایرنا- معاون استاندار آذربایجان‌شرقی و فرماندار ویژه میانه با اشاره به ساخت سد «گرمی چای» برای تامین آب شرب میانه و روستاهای اطراف، از تخصیص۱۲۰ میلیارد ریال به این طرح با پیگیری‌های استانی و شهرستاتی خبر داد.

محمدرضا مشایخی روز یکشنبه در نشستی با خبرنگاران شهرستان میانه با اشاره به پیشرفت ۷۰ درصدی طرح ساخت سد «گرمی چای»، پیشرفت خط انتقال آب شرب آن را ۵۰ درصد و تصفیه خانه را ۹۵ درصد عنوان کرد و گفت: ۴۵۰ لیتر در ثانیه آب از این سد تامین خواهد شد.

وی اضافه کرد: همه تلاش ما بر این است تا پروژه انتقال آب شرب میانه از سد گرمی چای طی سال آینده به بهره برداری برسد.

به گزارش ایرنا، سد گرمی چای در ۵۳ کیلومتری شمال شرقی شهر میانه، با هدف ذخیره سازی و تنظیم ۴۶ میلیون متر مکعب از آورد سالیانه، تأمین آب مورد نیاز ۱۶۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی و تأمین آب شرب شهر میانه با میزان حدود ۱۶ میلیون متر مکعب در سال احداث می شود.

فرماندار ویژه میانه همچنین با اشاره به  طرح سد شهریار میانه و نیاز آن به ۲ جاده جایگزین به طرف روستای ممان و روستاهای بالا دست افزود: بخشی از زیرساخت‌های این امر انجام شده و ۲ هزار و ۷۶۰  میلیارد ریال  اعتبار برای آبگیری نصف مخزن سد در نظر گرفته شده و برای تکمیل و آبگیری تمام سد در حدود ۵ هزار میلیارد ریال نیاز است.

وی اجرای پایاب سدآیدوغموش را که از هسته های کلیدی در سند تدبیر و توسعه میانه است، از دیگر اولویت های مدیریت شهرستان در حوزه آب اعلام کرد.

مشایخی در ادامه چهار بانده کردن جاده میانه-سرچم را جزو مهمترین پروژه های برون شهرستانی در حوزه راه و کمبود اعتبار را سبب پیشرفت کند عملیات اجرایی آن ذکر کرد.

وی افزود: با رایزنی‌های انجام شده به دنبال آن هستیم از طریق مشارکت قرارگاه خاتم الانبیاء روند پیشرفت پروژه میانه-سرچم را تسریع دهیم.

مشایخی، چهار خطه کردن جاده میانه-تیکمه داش و میانه-سرچم را جزو مصوبات رسمی و پروژه های اولویت دار بیان کرد.

وی همچنین به آغاز ترمیم آسفالت ورودی‌های شهر میانه آغاز اشاره و احداث پل روگذر شهرک اندیشه را جزو برنامه‌های شهرداری میانه عنوان کرد که بزودی آغاز خواهد شد.

فرماندار میانه اضافه کرد: برای احداث پل دوم مسیر گلزار مومنین ۸ میلیارد ریال اعتبار تخصیص داده‌ایم تا مشکلات ترافیکی حل شود؛ همچنین بنا بر قول های داده شده تا آخر سال جاری پل «قوری چای» به بهره برداری خواهد رسید. 

وی با بیان اینکه از محل اعتبارات روستاهای فاقد دهیاری، ساخت راه دسترسی ۲۵ روستا به بهره برداری رسیده است، گفت: برای احداث راه های درون شهرستانی و روستاها از محل اعتبار قیر رایگان و مشارکت مردم بهره برده ایم .

مشایخی به اختصاص ۱۰ میلیارد ریال اعتبار  از محل تملک دارایی های سرمایه ای استان برای ساخت راه یونیک _ گنجگاه در سال جاری نیز اشاره کرده وافزود:  در حوزه آب شرب روستایی نیز برای ۱۷ روستا از اعتبارات دولتی هزینه شده و ۱۶ روستای دیگر نیز با مشارکت دولت و مردم به اجرا می  رسد.

وی با بیان اینکه میانه تنها شهرستان در سطح آذربایجان شرقی است که ۹۰ درصد تصفیه خانه آن به اتمام رسیده، گفت: به فکر ایجاد تصفیه خانه دوم هستیم تا در تامین آب شرب مردم دچار مشکل نشویم.

در بحث انتخابات قانون فصل الخطاب است/ همراهی مردم سبب اجرای درست قانون

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ویژه شهرستان میانه گفت: در بحث انتخابات با هیچ کس حتی خویشاوندان نزدیک تعارف نداریم و قانون فصل الخطاب است.

محمدرضا مشایخی تاکید کرد: نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی حق ندارند در میادین و خیابان‌های پرتردد ستاد بر پا کرده و به تبلیغات بپردازند.

وی تشریح کرد: مجوزی برای برپایی ستادهای تبلیغاتی در خیابان‌ها و میادین پرتردد ارائه نخواهد شد.

مشایخی همراهی مردم را کمک حال دولت در اجرای درست قانون خواند و افزود: مردم با انتخاب اصلحها در انتخابات اسفند ماه مجلس، آینده ای روشن را رقم خواهند زد.

وی گفت: در انتخابات پیش رو سعی در افزایش مشارکت حداکثری مردم خواهیم داشت.

مشایخی با بیان اینکه به صورت قانونی در زمینه انتخابات و اطلاع رسانی بهتر و بیشتر با اصحاب رسانه به عنوان مطلعین جامعه همکاری خواهیم کرد، از خبرنگاران خواست تا در زمینه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، انتخاب اصلح و نتایج مثبت  آن برای آینده جامعه اطلاع رسانی کنند.

مرکز تصویربرداری جامع شهرستان میانه افتتاح می شود

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه ادامه داد: در روزهای آتی شاهد بهره برداری از مرکز تصویربرداری جامعه شهرستان میانه با هزینه کرد ۷ میلیارد ریالی خواهیم بود.

مشایخی با اشاره به قول مساعد تزریق اعتبار برای پیشرفت پروژه دبیرستان شهدای زینبیه افزود: در سال ۹۹ شاهد بهره‌برداری از این پروژه  خواهیم بود.

وی در بحث اجرای فاز۳ شرکت فولاد میانه و فراهم بودن تمامی امکانات آن نیز گفت: این شرکت در سال آینده برای شروع کار اقدام به برگزاری آزمون جهت جذب نیرو خواهد کرد.

مشایخی به اجرای مجتمع فولاد از سوی بخش خصوصی در روستای کلوچه خالصه شهرستان میانه نیز اشاره کرد، از رفع مشکل تامین انرژی در این پروژه خبر داد و افزود: در فاز اولیه این شرکت شاهد اشتغالزایی برای ۳۰۰ نفر خواهیم بود.

فرماندار میانه در خصوص پروژه گاوداری ۶ هزار راسی میانه نیز گفت: به دنبال برگزاری جلسه‌ای با آقای فتاح رئیس سازمان بنیاد مستضعفان هستیم تا با عنایت ویژه‌ این نهاد به شهرستان میانه شاهد آغاز اجرای این پروژه باشیم.

لزوم کاهش نزاع های فردی و گروهی در میانه

معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه در ادامه با اشاره به آمار بالای نزاع های فردی و گروهی در شهرستان بر لزوم کاهش آن تاکید کرد.

مشایخی با قدردانی از عملکرد خوب نیروی انتظامی در شاخص هایی چون کاهش وقوع جرائم، افزایش کشفیات و مقابله جدی با قاچاق، خواستار ارائه راهکارها و اطلاع رسانی های لازم در کاهش نزاع های فردی و گروهی شد و گفت: همراهی مردم در این موضوع، به مراتب اثرگذارتر خواهد بود.

وی اضافه کرد: ما می توانیم با عملکرد خود، اعتماد عمومی را نسبت به نظام افزایش دهیم، زیرا هرگونه توسعه ، پیشرفت ، نظم و امنیت بر مبنای اعتماد عمومی صورت می پذیرد. 

شهرستان میانه با ۱۹۰ هزار نفر جمعیت در ۱۸۰ کیلومتری جنوب تبریز واقع شده است.

۷۲۳۱/۵۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =