مشکلات دانشگاه علم و صنعت روی ریل اصلاح

تهران- ایرنا- رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران با اشاره به اینکه این دانشگاه برای رفع مشکلات عزم جدی دارد، گفت: مشکل کیفیت غذایی و اسکان خوابگاه خواهران از جمله مواردی است که اکنون برطرف شده است.

 مردادماه امسال بود که تعدادی از اعضای شورای صنفی دانشگاه علم و صنعت ایران خواستار اقدام جدی برای بر طرف شدن مشکلات این دانشگاه شدند.

کمبود ظرفیت خوابگاه‌های دختران و پسران و کیفیت پایین غذای دانشجویان از جمله دغدغه‌های شورای صنفی بود.

«جبارعلی ذاکری» امروز دوشنبه در گفت و گو  با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا در رابطه با برخی مسائل دانشگاه علم و صنعت ایران اظهار داشت: از ۶ ماه گذشته مشکل ظرفیت خوابگاه در بخش خواهران وجود داشت که این شرایط به نیم سال نخست سال تحصیلی ۹۸ نیز سرایت کرد زیرا تعدادی از خواهران خوابگاهی کارشناسی ارشد با وجود اینکه در ترم ۶ بودند، ولی همچنان از امکانات خوابگاه استفاده می‌کردند که این موضوع سبب شد ظرفیت لازم خالی نشود.

وی گفت: البته با مشارکت دانشجویان جدید الورود و همکاری سایر دانشجویان و همفکری آنها این مشکل برطرف شد و با توجه به اینکه ظرفیت‌ها با گذشت زمان بیشتر خالی می‌شود، مشکلی برای خوابگاه خواهران نداریم.

رئیس دانشگاه علم و صنعت در خصوص شرایط غذایی دانشجویان این دانشگاه نیز اظهار داشت: حدود ۵ تا ۶ هزار وعده غذایی در هر روز برای دانشجویان آماده می‌شود که ممکن است بعضی از آنها از کیفیت غذا راضی نباشند.

وی ادامه داد: اما شورای صنفی دانشگاه علم و صنعت فعال است و وضعیت غذایی و سایر مسائل دانشجوی را بررسی می‌کند و خود دانشجویان کیفیت غذا را رصد می‌کنند و در صورت وجود مشکل آن رامنعکس خواهند کرد.

این مقام مسئول دانشگاه علم و صنعت با تاکید بر اینکه در سال تحصیلی جدید مشکلات مالی در حوزه دانشجویی زیاد است، افزود: با وجود کمبود اعتباراتی که در حوزه دانشجویی وجود دارد سعی شده کیفیت غذای دانشگاه را در سطح بالا حفظ کنیم تا رضایت دانشجویان فراهم شود.

ذاکری درباره اینکه چرا اجازه حضور بعضی از شخصیت‌ها در دانشگاه برای ایراد سخنرانی یا گفتمان دانشجویی داده نمی شود؟ نیز توضیح داد: شورای صنفی دانشگاه برگرفته از دانشجویان است و تشکل‌ها می‌توانند در چارچوبی که وجود دارد فعالیت داشته باشند این در حالی است که تشکل‌های دانشجویی طبق اساسنامه برنامه‌های خود را اعلام می‌کنند.

وی اضافه کرد:‌ شورای صنفی نیز تشکیل جلسه داده و حضور افرادی پیشنهادی در دانشگاه را بررسی می کند و در صورتی که با حضور بعضی افراد موافقت نشود، شخصیت‌های دیگر جایگزین خواهند شد.

رئیس دانشگاه علم و صنعت با اشاره به اینکه تشکل‌های دانشجویی قوانین را می دانند و تلاش می‌کنند بر اساس ضوابط فعالیت کنند، تصریح کرد: این دانشگاه درصدد است برای دانشجویان با عقاید مختلف، شرایط فعالیت را فراهم کند و این وضعیت سال‌ها است که در دانشگاه ادامه داشته و دارد.

ذاکری افزود: البته ممکن است دراین راه نگرش‌ها متفاوت باشد ولی فعالیت‌های اجتماعی دانشجویان سبب شده محیطی شاد و پویا در دانشگاه علم و صنعت ایجاد شود.

وی در خصوص اینکه تحریم‌ها چه اثری بر شرایط مالی دانشگاه گذاشته و برای مقابله با آن چه اقدام هایی انجام داده‌اند؟ گفت: واضح است که تحریم‌ها محدودیت‌هایی را برای دانشگاه و دانشجویان ایجاد کرده است ولی ما برای پیشبرد اهداف دانشگاه و رفاه دانشجویان راه‌های مختلفی را عملیاتی کرده‌ایم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =