بودجه اجرای قانون حقوق معلولان محقق شود

تهران- ایرنا- معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان برای اجرای قانون حقوق افراد دارای معلولیت اختصاص داده شده بود که هنوز محقق نشده و امید است با برنامه ریزی های لازم برای سال های آینده بودجه های خوبی محقق شود.

محمد نفریه روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پیش بینی کرده ایم برای سال آینده اجرای قانون حقوق افراد دارای معلولیت ۳۳ هزار میلیارد تومان بودجه لازم دارد.

وی با اشاره به اینکه بودجه به صورت دوسالانه بسته می شود، اضافه کرد: امید است با حمایت های مجلس شورای اسلامی برای دو سال آینده، بودجه خوب و مناسبی برای اجرایی شدن قانون حمایت از افراد دارای معلولیت درنظرگرفته شود.

معاون بهزیستی خاطرنشان کرد: چون بودجه لازم برای اجرای قانون حقوق افراد دارای معلولیت (هزار و ۱۰۰ هزار میلیارد تومان) عدد بالایی است، پیشنهاد داده ایم که حداقل ۱۰ هزار میلیارد تومان آن محقق شود.

قانون جامع حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت مصوب اسفند سال ۹۶ است که در هشتم اردیبهشت ماه سال ۹۷ از سوی ریاست جمهوری به دستگاه های ذیربط ابلاغ شد. این قانون به مسائلی مانند مناسب سازی، دسترس پذیری و تردد و تحرک، خدمات بهداشتی، درمانی و توانبخشی، امور ورزشی، فرهنگی، هنری و آموزشی، کارآفرینی و اشتغال، مسکن، فرهنگ سازی و ارتقای آگاهی های عمومی، حمایت های قضایی و تسهیلات مالیاتی، معیشت و حمایت های اداری و استخدامی و برنامه ریزی، نظارت و منابع مالی می پردازد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =