ناوگان برون‌شهری استان مرکزی ۱۹ هزار و ۶۸۵ زائر اربعین را جابه‌جا کرد

اراک - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی گفت: ناوگان برون‌شهری این استان ۱۹ هزار و ۶۸۵ زائر اربعین حسینی را از پنجم مهر ماه تا کنون به مرزهای غربی کشور جابه‌جا کرده است.

«علی زندی‌فر» روز یکشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: این زائران در قالب  ۶۱۵ سفر از سوی ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای استان مرکزی به مرزهای غربی کشور جابه‌جا شده‌اند.

وی ادامه داد: ۱۸ هزار و ۶۶۱ زائر در این مدت با ۵۷۵ سفر به مرز شهر مهران و یک‌ هزار و ۲۴ مسافر با ۴۰ سفر به استان خوزستان اعزام شده‌اند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی از خدمات‌رسانی ۲۰۰ خودروی راهداری استان مرکزی به زائران اربعین امام حسین(ع) در سال جاری خبرداد و گفت: این خودروها شامل اتوبوس، مینی‌بوس و میدل‌باس است که در راستای خدمات راهپیمایی اربعین فعالیت دارند.

زندی‌فر افزود: ۵۵ دستگاه اتوبوس از ناوگان حمل و نقل عمومی استان مرکزی وظیفه خدمت‌رسانی و جابه‌جایی زائران را در جاده مهران به اندیشمک (۲۵۰کیلومتر) و ۶۰ دستگاه اتوبوس نیز برای جابه‌جایی مسافران از اندیشمک به استان مرکزی در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: ۲ تیم از نیروهای راهداری استان مرکزی برای خدمت‌رسانی به زائران در پایانه مرزی مهران و شهر اندیشمند مستقر شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی گفت: ۵۰ دستگاه مینی‌بوس، ۲۰ دستگاه اتوبوس و ۱۰ دستگاه میدل‌باس نیز برای پشتیبانی و جلوگیری از بروز مشکل در جابه‌جایی زائران در استان پیش‌بینی شده است.

۶ هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع آزادراه، راه اصلی و راه روستایی در استان مرکزی وجود دارد که چهار هزار کیلومتر آن را راه‌های روستایی تشکیل داده است.

 روزانه حدود ۴۹۰ هزار وسیله نقلیه از مسیرهای جاده‌ای این استان تردد می‌کنند.

۱۹۵۵/۶۰۱۳/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =