۲۱ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۱۸
کد خبرنگار: 1565
کد خبر: 83514822
۰ نفر

برچسب‌ها

کرمان رتبه دوم کشور در توسعه مدارس غیردولتی را دارد

کرمان - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه این استان رتبه دوم کشور در توسعه مدارس غیردولتی را دارد گفت: ۲۰ درصد دانش آموزان کرمان در مدارس غیردولتی تحصیل می کنند.

احمد اسکندری نسب روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: حدود ۱۶۰ هزار دانش آموز استان کرمان در مدارس و مراکز غیردولتی در حال تحصیل هستند.

وی اولویت آموزش و پرورش را توسعه مراکز پیش دبستانی عنوان کرد و اظهار داشت: موسسانی موفق هستند که آمار دانش‌آموزان آنها سال به سال و یا روز به روز افزایش پیدا کند و مدارس و مراکز غیردولتی نیازمند حضور و مشارکت مردم هستند.

وی با بیان اینکه ملاک در آموزش و پرورش ترویج و آموزش رسمی و عمومی کشور است افزود: در تمام مدارس پیش دبستانی ها چه دولتی و چه غیر دولتی باید با سیاست های آموزش و پرورش هماهنگ باشند و آموزش و پرورش متولی آموزش و محتوای درسی همه مدارس و از جمله پیش دبستانی ها است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با تاکید بر اینکه اولویت ما در آموزش و پرورش توسعه مراکز پیش دبستانی است، افزود: استان کرمان در جذب پیش دبستانی جزو پنج استان برتر کشور است.

وی با بیان اینکه ۶۱۰ مدرسه با جمعیت کمتر از ۱۰ دانش آموز در کرمان فعالیت می کند افزود: ۶۵۲ هزار دانش آموز در سال تحصیلی جاری در هفت هزار و ۷۷۰ مدرسه استان کرمان در قالب ۳۰ هزار و ۶۵۰ کلاس درس با حضور ۴۲ هزار فرهنگی سال تحصیلی را آغاز کردند.

وی شمار دانش آموزان مشغول به تحصیل در ۲۸۰ مدرسه شبانه روزی  کرمان را حدود ۳۲ هزار نفر اعلام و تصریح کرد: این استان در زمینه مدارس شبانه روزی رتبه نخست را دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اجرای برنامه ششم توسعه مبنی بر جذب ۵۰ درصد دانش آموزان در رشته های فنی و حرفه ای گفت: ۱۷ مدرسه کارآفرینی طی سال گذشته در این استان راه اندازی شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان به راه اندازی اتاق بازی و یادگیری در مدارس استان کرمان به عنوان اقدامی فرهنگی اشاره کرد و اظهار داشت: سال گذشته راه اندازی ۱۰۰ اتاق بازی و یادگیری در مدارس تعهد شده بود که ۱۵۰ در این راستا تجهیز شدند.

۳۰۲۹

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =