۱۵۰۰ کودک زنجانی از یک وعده غذای گرم بهره‌مند می‌شوند

زنجان - ایرنا - طبق برنامه‌ریزی انجام شده یک‌هزار و ۵۰۰ کودک به مدت ۹۰ روز کاری از یک وعده غذای گرم در مهدهای کودک حاشیه شهری و روستا مهدهای استان زنجان بصورت رایگان بهرمند می‌شوند.

معاون امور اجتماعی بهزیستی زنجان روز دوشنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: بر این اساس ۱۳ مهد کودک حاشیه شهری و ۳۵ روستا مهد تحت پوشش غذای گرم قرار می‌گیرند.

سلمان حسینی با اشاره به اینکه این طرح همه ساله در سطح کشور و این استان اجرا می شود، افزود: رعایت عدالت اجتماعی و رفع سوء تغذیه کودکان ۳ تا ۶ سال از جمله اهداف مهم این طرح است.

وی اضافه کرد: در اجرای این طرح کودکان علاوه بر دریافت غذای گرم مفید، آموزش های مربوطه از قبیل مهارت های زندگی را نیز یاد می گیرند که در بزرگسالی نقش تعیین کننده ای دارد.

این مسئول ادامه داد: از مجموع ۴۸ مهد کودک حاشیه شهری و روستا مهد، ۱۱ روستا مهد در شهرستان زنجان، ۲۴ روستا مهد در خدابنده، سه مهد در ایجرود، پنج مهد در خرمدره، سه مهد در ابهر و ۲ مهد حاشیه شهری در شهرستان ماهنشان مشغول به فعالیت هستند که مشمول این طرح قرار گرفته اند.

وی اظهار داشت: این نهاد حمایتی تخصصی ضمن اجرای این طرح، کلاس های آموزشی ویژه برای والدین، مربیان و مراقبان کودک در زمینه رشد، تغذیه کودک، ارتقای آگاهی خانواده ها و ایجاد رفتار تغذیه ای صحیح در کودکان را نیز اجرا می کند.

حسینی افزود: این طرح بطور همزمان در تمامی روستا مهدها و مهدهای کودک حاشیه شهری تحت نظارت بهزیستی استان  به اجرا درمی آید.

به گزارش ایرنا، طرح تامین یک وعده غذای گرم در مهدهای کودک، ۱۲ سال است که از سوی سازمان بهزیستی کشور اجرا می شود و سال گذشته طبق برنامه تمامی مهدهای کودک روستایی استان یک وعده غذای گرم دریافت کردند که این طرح به مدت ۱۲۰ روز کاری در روستاهای استان اجرا می شود.

۹۶۴۶/۶۰۸۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =