۲۱ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۱۴
کد خبرنگار: 939
کد خبر: 83514801
۰ نفر

برچسب‌ها

افزایش ۶.۴ درصدی نرخ مشارکت اقتصادی در زنجان

زنجان - ایرنا - بر اساس نتایج طرح آمارگیری نیروی کار در تابستان امسال، میزان مشارکت اقتصادی در استان زنجان به ۵۰.۲ درصد رسید که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۶.۴ درصد افزایش دارد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان روز یکشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: در زمان حاضر زنجان در شاخص نرخ مشارکت اقتصادی، رتبه نخست را در بین استان‌های کشور دارد.  

محمدرضا یوسفی با بیان اینکه نرخ مشارکت اقتصادی در استان در نیمه نخست امسال روند افزایشی داشته است، افزود: برای این نرخ در استان طی فصل بهار امسال نیز، رقم ۴۴.۶ درصد ثبت شده بود.  

نرخ مشارکت اقتصادی یا همان نرخ فعالیت، شامل نسبت جمعیت فعال (شاغل و بیکار) به جمعیت در سن کار است.

یوسفی همچنین به کاهش نرخ بیکاری در استان در تابستان امسال اشاره کرد و گفت: نرخ بیکاری در استان از رقم ۷.۱ درصد در تابستان سال گذشته به رقم ۵.۲ درصد در تابستان امسال رسید که در این شاخص نیز زنجان رتبه نخست را در کشور به دست آورده است.  

به گفته مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان سال گذشته از مجموع افزایش ۴۶۴ هزار نفری شاغلان کشور، ۱۹ هزار فرصت شغلی معادل ۴ درصد آن در این استان محقق شد.

وی افزود: میزان جمعیت بیکار استان نیز از رقم ۳۶ هزار و ۹۰۶ نفر نفر در سال ۹۶ به رقم ۳۱ هزار و ۶۰۰ نفر در سال ۹۷ کاهش یافت.

یوسفی خاطرنشان کرد: بهبود شاخص های حوزه اشتغال در استان نشان می دهد که مجموع فعالیت‌های دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی توانسته است به تقاضای جمعیت جویای کار شامل جمعیت جویای کار سال‌های قبل و جمعیت افزوده به جمعیت فعال استان پاسخ مثبت ارائه کند.

۳۰۸۸/۶۰۸۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =