۵۱ کیلومتر بزرگراه در استان اردبیل افتتاح می‌شود

اردبیل - ایرنا - معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: امسال ۵۱ کیلومتر بزرگراه در جاده‌های اردبیل به مشگین‌شهر، اردبیل به سرچم و رضی به امیرکندی بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش ایرنا ، علی یوسف‌زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: تلاش بر این است در فصل کاری عملیات زیرسازی و آسفالت‌ریزی این مسیرها به اتمام رسیده و در سفر پیش روی رئیس‌جمهوری به استان ۵۱ کیلومتر بزرگراه آماده افتتاح شود.

وی درباره  انتزاع حوزه راه‌های روستایی و فرعی از اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل و واگذاری آن به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: با توجه به مصوبه شورای عالی اداری و ابلاغ آن توسط ریاست‌جمهوری مقرر شده از سال جاری پروژه‌های اجرایی در حوزه راه‌های روستایی و فرعی از شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور به سازمان راهداری و حمل و نقل کشور منتقل و توسط ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان‌ها اجرا شود که در استان اردبیل نیز بر اساس توافقات انجام گرفته پروژه‌­‌های جدید به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌­ای استان منتقل شد.

معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی استان اردبیل طول‌ راه‌های روستایی آسفالت شده استان را بیش از ۲ هزار و ۷۳۰ کیلومتر اعلام کرد و افزود: هزار و ۶۰۵ کیلومتر از راه‌های روستایی اردبیل شوسه و ۹۳۳ کیلومتر نیز خاکی است.

وی به توسعه بزرگراه‌ها و تکمیل پروژه‌های در حال اجرا اشاره کرد و گفت: تلاش بر این است با تامین اعتبار مناسب در سال جاری بخش عظیمی از پروژه‌ها با روند مطلوب اجرا شود و همچنان اولویت اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل توسعه بزرگراه‌ها و رسیدن به میانگین کشوری است.

یوسف‌زاده بودجه مصوب راه‌سازی استان را ۲ هزار و ۱۸۰ میلیارد ریال ذکر کرد و افزود: این منابع به شکل اوراق  تا پایان مهرماه  تخصیص می‌یابد و با تخصیص اولیه و جذب منابع اجرای پروژه‌ها سرعت بیشتری می‌گیرد.

معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی استان اردبیل با اشاره به تکمیل ورزشگاه علی دایی اظهار داشت: با انتخاب مشاور از سوی سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات دولتی و عمومی کشور امید است شاهد اجرای سالن‌های جدیدی در این مجموعه باشیم تا زمینه توسعه ورزش در استان بیش از پیش فراهم گردد.

استان اردبیل ۱۳۷ کیلومتر بزرگراه، ۷۱۶ کیلومتر راه اصلی، ۷۰۲ کیلومتر راه فرعی و چهار هزار و ۷۳۸ کیلومتر راه روستایی دارد.

۷۱۱۰/ ۱۲۵۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =