فراخوان مجوز شکار پرنده در کهگیلویه و بویراحمد صادر شد

یاسوج- ایرنا- مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: فراخوان شکار برای متقاضیان پروانه شکار پرندگان وحشی این استان که دارای دفترچه شناسایی شکارچیان هستند، صادر شد.

سید اسدالله هاشمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: متقاضیان دریافت پروانه شکار پرندگان وحشی کهگیلویه و بویراحمد که دارای دفترچه شناسایی شکارچیان هستند می توانند از بیست و یکم تا پایان وقت اداری بیست و سوم مهرماه، با در دست داشتن مدارک شناسایی و دفترچه شناسایی شکارچیان  به ادارات محیط زیست شهرستان ها مراجعه و اقدام به نام نویسی کنند.

وی افزود: با توجه به تعداد محدود پروانه های شکار پرنده، صدور پروانه به صورت قرعه کشی است.

مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: مهلت نام نویسی از تاریخ مذکور به مدت سه روز است و قابل تمدید نخواهد بود.

هاشمی عنوان کرد: در زمان نام نویسی همراه داشتن دفترچه شناسایی الزامی و اولویت با شکارچیان بومی استان است.

مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: در صورت بروز آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان پروانه های صادره باطل می شوند.

استان کهگیلویه و بویراحمد با ۳۱۲ هزار و ۵۰۰ هکتار منطقه حفاظت شده و موقعیت اکولوژیکی و توپوگرافی خاص خود دارای پوشش گیاهی، جانوری و منابع حیاتی متنوعی است به گونه‌ای که افزون بر ۲۰ درصد پوشش جنگلی زاگرس و حدود ۴۰ درصد گونه‌های دارویی کشور را در خود جای داده است.

هم اینک هفت منطقه حفاظت شده با وسعت ۹۳ هزار و ۶۶۰ هکتار، دنای شرقی با وسعت ۲۸ هزار و ۲۰۲ هکتار، خاییز سرخ با مساحت ۳۳ هزار و ۲۳۵ هکتار، خامی با وسعت ۲۵ هزار و ۶۷۱ هکتار، دیل با ۱۰ هزار و ۳۸۱ هکتار، سولک با ۲ هزار ۴۲۸۷ هکتار و سیوک با ۱۲ هزار ۸۵۸ هکتار در این استان زیبای طبیعی وجود دارد.

کهگیلویه وبویراحمد همچنین دارای پنج منطقه شکار ممنوع شامل پادنای سمیرم، خرم ناز، لار و ماغر، حاتم و کوه تلرش است

۹۸۶۸/۶۱۱۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =