۲۱ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۴۴
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83514779
۰ نفر

برچسب‌ها

کاهش محسوس دمای هوا در خلخال

اردبیل _ ایرنا _ رئیس اداره هواشناسی خلخال از بارش باران و کاهش قابل ملاحظه دمای هوای این شهر در بیست و یکمین روز از فصل پاییز خبر داد.

فرامرز فرض‌الله پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با ورود جبهه هوای سرد و بارشی به منطقه بارش باران از شب گذشته در این شهر  و مناطق تابعه این شهرستان آغاز شده و تاکنون ۱۷.۸ میلی‌متر باران در ایستگاه هواشناسی این شهر به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه مقدار بارندگی‌های شب گذشته و پیش از ظهر امروز در خلخال و در ایستگاه‌های باران سنجی مناطق مختلف این شهرستان متفاوت و نسبت به میزان بارش‌های شهر بیشتر است، اظهار داشت: بارش باران موجب کاهش دمای هوای این شهرستان شد.

او گفت: بدنبال بارش باران و کاهش دمای هوای منطقه، حداقل دمای هوای صبح  امروز این شهر به هفت درجه بالای صفر رسید که نسبت به گرم‌ترین زمان روز گذشته ۱۸ درجه کاهش نشان می‌دهد.

وی به کاهش ۲۵ درصدی میزان بارندگی‌های تابستان امسال در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته اشاره کرد و افزود: در سه ماه تابستان سال قبل میزان بارندگی در این شهرستان ۸.۵ میلیمتر و این میزان در تابستان سال جاری به ۶.۴ میلیمتر کاهش یافته است.

بارش باران پس از گذشت مدتی طولانی از آخرین بارندگی و تدوام هوای خشک و آفتابی در منطقه موجب طراوت هوا شده و کشاورزان دیم‌کار را خوشحال کرد.

خلخال در جنوب اردبیل از مناطق سردسیر کشور است.

۷۱۱۹/۶۰۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =