عملیات توزیع بذر برای اجرای طرح‌های بیولوژیکی حوضه‌های آبخیز کردستان آغاز شد

سنندج - ایرنا - ۱۷ هزار و ۴۷۰ کیلوگرم انواع بذر مورد نیاز برای اجرای طرح‌های بیولوژیکی در حوضه‌های آبخیز با حضور رییس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور به شهرستان‌های مختلف کردستان ارسال و توزیع شد.

این محموله‌ها روز یکشنبه از محوطه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان و با حضور خلیل آقایی رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، حسین فیروزی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار، مدیرکل منابع طبیعی و رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان به ۱۰ شهرستان استان ارسال شد.

بذر جاشیر، کما، اسپرس، آگروپایرون، آوندول، یونجه، کاستی و ختمی از جمله بذرهایی است که در قالب این محموله‌ها به شهرستان‌های استان برای اجرای طرح‌های آبخیزداری در هشت هزار و ۱۹ هکتار از منابع طبیعی استان ارسال شد.

این بذرها با همکاری ۵۰ بهره بردار، از سطح مراتع استان و از محل صندوق توسعه ملی تهیه شده و اعتبار هزینه شده برای برای جمع آوری آن سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال است.

در حاشیه این آیین از سه کتاب معرفی گونه های درختی و درختچه ای بومی یا قابل کشت، گونه های مرتعی و دارویی بومی یا قابل کشت و معرفی برخی از قارچ های سمی کردستان گردآوری پیام شریفی و کتاب اگروفارستری سیسم پایدار تولید ترجمه هیرش رحیم زادگان رونمایی شد.

امروز همچنین ۱۲ دستگاه آبشخور فلزی به شهرستان کامیاران و پنج دستگاه خودرو فوتون ویژه مناطق صعب العبور به شهرستان های کامیاران، سروآباد، بانه، مریوان و سقز ارسال شد.

بازدید از طرح های آبخیزداری شهرستان های دهگلان و قروه از جمله برنامه ای امروز رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری در سفر به کردستان است.

۷۳۵۵ / ۳۰۳۴ 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =