صادرات صنایع تولیدی چهارمحال و بختیاری ۴۵ درصد کاهش یافت

شهرکرد- ایرنا- رییس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت،معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: در نیمه نخست امسال ۲۵ میلیون و ۹۲۱ هزار دلار کالا از استان به خارج از کشور صادر شد که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۵ درصد کاهش یافته است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، سیاوش نظری افزود: وزن کالاهای صادراتی این استان  ۲۷ میلیون و ۴۸۴ هزار و ۵۸۵ کیلوگرم بود، که این میزان صادرات کالا نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزن نیز  ۴۰ درصد کاهش یافته است.

وی ، بیشترین علت کاهش صادرات صنایع تولیدی استان را  تحریم‌های اقتصادی ظالمانه دشمنان و بی ثباتی و اخذ برگشت ارز بانکی عنوان کرد و گفت: ظرفیت صادرات صنایع استان در شرایط مطلوب چند برابر آمار کنونی است.

رییس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهار محال و بختیاری، عمده کالاهای صادراتی را مصنوعات فلزی ، موادپلاستیکی، مواد مسی، موکت، لوازم خانگی و مقداری مواد لبنی، شیرخشک او خوراک آبزیان عنوان کرد و گفت: این کالاهای صادراتی به کشورهای عراق، افغانستان  و برخی کشورهای آسیای میانه صادر شده است.

نظری، تاکید کرد: هم اینک حدود یکهزار و ۲۰۰ واحد تولیدی و صنعتی در چهارمحال و بختیاری مستقر است که حدود ۴۰ واحد از این تعداد در زمینه صادرات فعالیت دارد.

به گزارش ایرنا ، بیش از یکهزار و ۲۰۰ واحد صنعتی در ۲۱ شهرک و ناحیه صنعتی در استان فعال است که حدود ۱۴ هزار خانوار معادل ۴۵ هزار نفر از جمعیت استان در این حوزه فعالیت دارند.

۲۰۹۷/۶۱۹۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =