بهره مندی ۳۰۰ کودک روستایی عجب‌شیر از طرح وعده غذای گرم

مراغه - ایرنا - رییس اداره بهزیستی عجب‌شیر گفت: ۳۰۰ کودک در ۱۰ مهد کودک روستایی و مناطق حاشیه‌ای این شهرستان از طرح توزیع وعده غذای گرم بهره‌مند شدند.

صادق عربی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: طرح تامین یک وعده غذای گرم برای مهدکودک‌ها با هدف بهبود وضع تغذیه کودکان زیر ۶ ساله روستایی اجرا می‌شود.

وی گفت: برای این منظور، در هر هفته ۵ روز با اعتبار ۱۴۰میلیون تومان از سوی بهزیستی برای تامین مواد غذایی و پخت آن هزینه می شود و در اختیار این مهدهای کودک قرار می گیرد.

وی هدف از اجرای این طرح را پیشگیری از سوء تغذیه در کودکان اعلام کرد و افزود: اجرای این طرح در افزایش انگیزه خانواده های روستایی برای بهره مندی کودکان از خدمات آموزشی و تربیتی مهدهای کودک بسیار موثر است.

رئیس اداره بهزیستی عجب شیر اظهار کرد: ارتقای آگاهی خانواده ها، مدیران و مربیان از تغذیه و رشد کودک، اطلاع از عادت ها و ایجاد رفتار تغذیه صحیح در کودکان و ترغیب خانواده ها برای استفاده از خدمات روستامهدها از دیگر اهداف این طرح است.

وی یادآوری کرد: بررسی سوء تغذیه نونهالان و میزان اثر بخشی طرح مزبور، نظارت بر نحوه تهیه و توزیع وعده غذای گرم و سنجش قد و وزن نونهالان از دیگر برنامه های این طرح است.

عربی ادامه داد: اجرای مستمر این طرح و فراگیری آن از راهکارهای مناسب برای کنترل سوء تغذیه و حفظ سلامت جسمی و روحی نونهالان است.

شهرستان عجب شیر با ۷۱ هزار جمعیت در ۹۸ کیلومتری جنوب غرب تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

۵۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =