سخنگوی شورای اسلامی یزد: سرمایه‌گذاران را فراری ندهیم

یزد- ایرنا - سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد گفت: فضای این شهر برای سرمایه‌گذاری مناسب نیست و بجای تشویق و ترغیب به دعوت سرمایه‌گذاران، آنها را فراری می‌دهیم.

حمیدرضا قمی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: سرمایه گذار بخش خصوصی علاوه بر گذر از دالان پیچیده ادارات از سوی برخی افراد مورد تخریب قرار می گیرد.

وی اظهار داشت: معتقدم افراد باید قبل از هرچیز سوابق سرمایه‌گذار را مورد بررسی قرار دهند ، سپس اظهار نظر کنند اما متاسفانه به راحتی و علارغم رعایت اخلاق ، به ایجاد شبهه و اتهام اقدام می‌کنند که این حرکات، فضا را برای سرمایه گذار سخت می‌کند.

وی تصریح کرد: به همین علت شورای پنجم کمیسیون سرمایه گذاری ذیل کمیسیون بودجه را تشکیل داد و نسبت به چالش موانع سرمایه گذاری در شهرداری اقدام کرد تا در این زمینه گام‌های موثر برداشته شود.

قمی ادامه داد: در کمیته‌یاد شده ۱۱موانع سرمایه گذاری در شهر یزد بررسی شد که از مهمترین آنها روند جذب سرمایه گذار است.

سخنگوی شورای شهر یزد گفت: اگر در شهریزد بخواهیم فقط با صرف دریافت عوارض شهر را اداره کنیم هیچ تحول قابل توجهی صورت نخواهد گرفت بلکه باید به سمت سرمایه گذاری بخش خصوصی و روان کردن مسیر، زمینه را برای آنها فراهم کرد.

وی با اشاره به اینکه در طرح‌های شهری از مشاوران و صاحب نظران استفاده می شود گفت: استفاده از این افراد موجب می شود که طرح ها حتی‌الامکان بدون نقص انجام شود.

قمی ادامه داد: طرحی بسیار زیبا برای خیابان قیام با استفاده از طراح کشوری و نظر مردم منطقه، تهیه شده که بزودی از آن رونمایی می شود.

شورای پنجم شهر یزد ۱۱ عضو دارد.

۲۰۸۸/ ۶۱۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =