سپهرزاد: مسئولان وزارت ورزش به فکر دو و میدانی باشند

تهران- ایرنا- مربی دو و میدانی ایران با اشاره به معرفی نشدن سرپرست برای این فدراسیون، گفت: مسئولان وزارت ورزش به فکر دو و میدانی باشند و سرپرست فدراسیون را هرچه زودتر معرفی کنند.

دوره ریاست چهار ساله «مجید کیهانی» در فدراسیون دو و میدانی پانزدهم شهریورماه به پایان رسید، اما وزارت ورزش هنوز سرپرستی برای این فدراسیون انتخاب نکرده تا کیهانی همچنان در این فدراسیون مدیریت کند.

«هادی سپهرزاد» ‌ در این خصوص در گفت‌وگو با ایرنا، اظهار داشت: اکنون دغدغه اصلی اهالی این رشته ورزشی تعیین مدیریت فدراسیون است. ماموریت کیهانی ماه پیش تمام شده، اما هنوز تصمیمی برای این فدراسیون گرفته نشده است.

به گفته وی، مسئولان وزارت ورزش هرکجا لازم باشد از نام این فدراسیون هزینه می کنند؛ یک بار با عنوان ورزش مادر، ‌ بار دیگر به عنوان ورزش پایه که تمامی رشته‌ها را زیر پوشش دارد، اما هنگام حمایت از اهالی این رشته دچار تعلل می‌شوند.

وی تاکید کرد: هم اکنون دست کم، ۱۰ دو و میدانی کار بنام در وزارت ورزش به عنوان کارمند رسمی فعالیت می‌کنند که هر کجا لازم باشد نقش سرپرست را برای فدراسیون های دیگر ایفاء می کنند، اما برای فدراسیون خودشان از آنان استفاده نمی شود.

این کارشناس در ادامه گلایه‌های خود، افزود: در مدت ۸ ماه و ۱۱ روز مانده به شروع رقابت های المپیک ۲۰۲۰  توکیو، مسئولان وزارت ورزش تنها بر روی رشته‌هایی مانند کشتی و وزنه برداری که از بخت بیشتری برای مدال آوری برخوردار هستند، تمرکز کرده اند. این درحالی است که سایر رشته‌های المپیکی نیز در صورت توجه، توانایی کسب عنوان و مدال را دارند.

مربی «بهنام شیری» که در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ قطر مدال نقره پرتاب دیسک را کسب کرد درباره علت بی توجهی مدیران ورزش به سایر رشته‌های المپیکی، افزود: متاسفانه برخی، اطلاعات نادرستی به متولیان ورزش داده و همین مساله علت اصلی بی توجهی‌ها به سایر رشته‌ها است.

این کارشناس ادامه داد: به عنوان مثال هر چند در رشته دو و میدانی فاصله بسیار زیادی با کشورهای صاحب نام داریم، اما هنوز هم یکی از شانس‌های کسب مدال هستیم.

جذب حامیان مالی قدرتمند برای فدراسیون یکی از شاخص‌هایی است که از آن به عنوان نقطه قوت مدیریت فدراسیون یاد می شود؛ سپهرزاد در این‌باره، گفت: اگر منابع مالی جذب شده است آمار هزینه کرد آن را منتشر کنند تا ما هم بدانیم این پول های دریافتی در چه بخشی هزینه شده است. با چهار ورزشکار مختلف در مدت حضور مدیریت فعلی، چهار مدال برای ایران کسب کردم، اما قرارداد نداشتم  و حق دارم سئوال کنم این پول ها کجاها رفته است؟

این مربی، عنوان کرد: دو و میدانی، ۲۵ ماده دارد که هر کدام حکم یک رشته را دارند، از این‌رو برای توسعه و مدال‌آوری باید به این رشته‌ها نیز توجه کنیم.

وی درتوصیف وضعیت این روزهای ورزش دو و میدانی گفت: انتظار داریم مسئولان وزارت ورزش هرچه سریع‌تر نسبت به تعیین تکلیف این رشته المپیکی اقدام کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =