متخلف قطع درختان جنگلی در لردگان دستگیر شد

شهرکرد- ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری لردگان چهارمحال و بختیاری از دستگیری متخلف قطع درختان جنگلی و احداث کوره زغال غیرمجاز در روستای "چاهگاه سادات" این شهرستان خبر داد.

آیت حسنی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با دستگیری این مختلف هنگام قطع درختان، یک کوره سنتی غیرمجاز زغال نیز تخریب شد.

وی گفت: در۶ ماهه نخست امسال ۵۰ پرونده چوب بلوط جنگلی با ۳۳ هزار و ۱۰۰ کیلوگرم چوب و ۱۵ فقره پرونده زغال با ۲ هزار و ۳۴۰ کیلوگرم زغال در سطح شهرستان تشکیل شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لردگان افزود: این میزان در مدت مشابه سال قبل ۶۶ فقره پرونده چوب بلوط با ۴۵ هزار و ۲۰۰ کیلوگرم چوب و ۹ پرونده زغال با ۷۶۰ کیلوگرم زغال بود.

حسنی، از کاهش پرونده‌های چاقاق چوب جنگلی در سطح شهرستان در سالجاری به دلیل افزایش عملیات پیشگیرانه از قطع درختان و افرایش گشت‌های مراقبتی در عرصه‌های جنگلی خبر داد.

به گزارش ایرنا، جنگلهای زاگرس در چهارمحال و بختیاری در سالهای اخیر با عوامل تخریب روبه بوده است و تهیه زغال و قاچاق چوب درختان جنگل‌های زاگرس از عوامل اصلی و تشدید کننده تخریب این منابع به شمار می‏‎رود.
حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار از مساحت چهارمحال و بختیاری معادل ۸۶.۴ درصد عرصه منابع ملی شامل جنگل و مرتع است که از این میزان حدود ۳۰۷ هزار هکتار را پوشش جنگلی تشکیل می دهد.

شهرستان لردگان در ۱۶۰کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

۷۳۶۰/۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =