۲۳ هکتار به سطح گلخانه‌های سراوان افزوده شد

زاهدان- ایرنا- مدیرجهادکشاورزی سراوان در جنوب شرق سیستان و بلوچستان گفت: امسال ۲۳ هکتار گلخانه با اعتبار ۲۷۶ میلیارد ریال در این شهرستان ساخته شده است.

شیرزاد کمالی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سطح گلخانه‌های سراوان از ۴۵ هکتار سال گذشته با افزایش سطح در سالجاری به ۶۸ هکتار رسید.

وی با اشاره به اهمیت گلخانه‌ها در کشاورزی گفت: با توجه به چالش کمبود آب تغییر الگوی کشت ضرورت دارد به طوریکه توسعه سطح زیر کشت گلخانه‌ها به اصلاح الگوی کشت و افزایش تولید در حوزه کشاورزی کمک می‌کند.

 مدیرجهادکشاورزی سراوان بیان کرد: گوجه‌فرنگی، خیار، فلفل دلمه‌ای، بادمجان و سبزیجات برگی عمده محصولات تولیدی گلخانه‌های این شهرستان را تشکیل می‌دهند.

وی ادامه داد: کشت گلخانه‌ای عبور از کشاورزی سنتی به علمی است که صرفه‌جویی، اشتغالزایی، استفاده از حداقل زمین برای تولید، افزایش کارایی مصرف آب، افزایش تولید برنامه ریزی شده، قابلیت کنترل محصول و آفات، تولید و تنوع به صورت خارج از فصل، تنظیم برنامه کشت مطابق نیاز بازار از جمله مهمترین مزایای آن محسوب می‌شود.

به گزارش ایرنا شهرستان مرزی سراوان به عنوان یکی از نقاط مستعدد کشاورزی سیستان و بلوچستان دارای افزون بر ۱۲ هزار و ۸۵۱ هکتار انواع باغات و سه هزار و ۴۰۹ هکتار زمین زراعی است.
سراوان از توابع سیستان و بلوچستان در ۳۴۷ کیلومتری جنوب شرق زاهدان مرکز این استان و در همسایگی کشور پاکستان واقع شده است.

۷۳۱۶**۳۲۱۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =