فرماندار پارس‌آباد افزایش آسیب‌های اجتماعی در این شهرستان را نگران‌کننده خواند

اردبیل - ایرنا - فرماندار پارس‌آباد مغان از افزایش آسیب‌های اجتماعی در این شهرستان مرزی ابراز نگرانی کرد و خواستار اهتمام مسئولان ذیربط برای پیشگیری از این آسیب‌ها شد.

به گزارش ایرنا ، علی علایی روز یکشنبه در جلسه هفته سلامت و روان با ابراز تاسف از سیر صعودی آمار طلاق،خودکشی ، اعتیاد و دیگر ناهنجاری‌ها و بزهکاری‌های اجتماعی افزود: حدود و شرح و وظایف تمامی مدیران دستگاه‌ها مشخص است و هیچ عذر و بهانه‌ای در این زمینه قابل قبول نیست.

او اظهار داشت: برای پیشگیری و کاهش این ناهنجاری‌ها برنامه‌ریزی دقیق و مدون نیاز است و برای رسیدن به این هدف باید از نظرها و پیشنهادها و راهکارهای شخصیت‌های صاحب‌نظر استفاده کرد.

علایی افزود: سلامت و روان مردم نقش مهمی در توسعه و پویایی جامعه دارد و در صورت بی‌توجهی یا سهل‌انگاری در انجام آن با تهدیدی بسیار جدی و مخاطره‌آمیز مواجه خواهیم شد.

وی با تاکید بر لزوم تلاش روسا و مدیران دستگاه‌های اجرایی در این حوزه و بهره‌گیری از ظرفیت کارشناسان و صاحب‌نظران گفت: آموزش ناهنجاری‌های اجتماعی باید از لایه‌های زیرین و آسیب‌پذیر جامعه آغاز شود تا اثرات آن به دیگر اقشار و لایه‌های جامعه تسری نیابد.

وی همچنین افزود: بیشتر افراد جامعه با موضوع سلامت روان به نوعی درگیر هستند و اگر بتوانیم یک درصد هم در این حوزه تاثیرگذار باشیم، نتیجه بهتری را شاهد خواهیم بود.

پارس‌آباد مغان در شمال اردبیل و در نوار مرزی جمهوری آذربایجان قرار دارد ، حدود ۱۱ هزار نفر از جمعیت ۱۷۷ هزار نفری این شهرستان بیکار هستند.

۶۰۱۸/ ۱۲۵۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =