ورزشکار چهارمحال و بختیاری به اردوی امیدهای دوومیدانی دعوت شد

شهرکرد-ایرنا- کمیته فنی فدراسیون دوومیدانی جمهوری اسلامی ایران از ورزشکار چهارمحال و بختیاری برای شرکت در اردوی استعدادهای این رشته دعوت کرد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، صادق صمیمی ورزشکار چهارمحال و بختیاری از سوی فدراسیون دوومیدانی به اردوی مرحله دوم طرح بورسیه ورزشی فراخوانده شد. 
اردوی مرحله دوم طرح بورسیه ورزشی امیدها و ستاره‌ها از ۱۲ تا ۱۴ آبانماه امسال در محل کمیته ملی المپیک برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا، شهر شلمزار در چهارمحال و بختیاری به دلیل کسب مدال های پرتاب دیسک از سوی ورزشکاران این استان اکنون در جدول رده بندی (رنکینگ)فدراسیون جهانی دوومیدانی از ارزش و اعتبار بالایی برخوردار است. 
برادران عباس ،محمد و محمود (میلاد)صمیمی موفق‌ترین ورزشکاران ایران در آسیا از نظر کیفیت دریافت مدال می‌باشند و در دو دوره از بازی های آسیایی در بوسان کره و گوانجو چین ، این برادران ،برای ایران مدال کسب کرده اند. 
رکورد آسیایی پرتاب دیسک از سوی ورزشکاران شهر شلمزار بارها در زمین خاکی این شهر در چهارمحال و بختیاری جا به جا شده است. 
این رکوردها در ماده پرتاب دیسک در رده سنی جوانان ، نوجوانان و بزرگسالان به ثبت می رسد. 
رکود جهانی پرتاب دیسک پیش از این ‎ ۶۶متر بود، که این ورزشکاران شلمزاری موفق به کسب رکورد ‎ ۶۹متر و ‎ ۳۰سانتیمتر در تمرینات شدند. 
با کسب این حد نصاب رکورد جهانی، ورزشکاران چهارمحال و بختیاری نشان دادند که شلمزار قطب واقعی پرتاب دیسک در ایران است. 
این رکورد جهانی در پیست غیر استاندارد و زمین‌های خاکی شهر شلمزار کسب شده است که درصورت احداث یک پیست استاندارد رکوردهای جهانی دیگر نیز از سوی ورزشکاران این رشته پایه در چهارمحال و بختیاری حاصل خواهد شد. 
جوانان و نوجونان از همین پیست خاکی شلمزار خود را به ورزش دوومیدانی ایران و آسیا معرفی کرده‌اند که قرار است یک سایت تخصصی پرتاب دیسک در این استان احداث شود. 
شلمزار مرکز شهرستان کیار در ۳۵کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =