۲۷۵ هزار زائر اربعین از مرز مهران تردد کردند

ایلام - ایرنا - معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام گفت: ۲۷۵ هزار و ۳۲۰ زائر اربعین در شبانه روز گذشته از مرز مهران تردد کردند.

محمد حسنی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: از این میزان تردد زائران ۲۷۳ هزار و ۵۰۱ زائر ایرانی و هزار و ۸۱۹ نفر نیز مربوط به زائران خارجی است که از طریق مرز بین‌المللی مهران ورود و خروج داشته‌اند.

وی بیشترین میزان تردد زائران را در این مدت (شبانه روز گذشته) مربوط به خروج زائران با ۱۹۸ هزار و ۲۶۸ نفر بیان کرد و افزود: هر لحظه به کنگره بزرگ اربعین حسینی نزدیکتر می‌شویم بر تعداد زائران در مرز مهران افزوده می‌شود.

حسنی از اختصاص یک هزار و ۹۰۰ اتوبوس برای انتقال زائران در مرز مهران خبر داد و تاکید کرد : با توجه به افزایش میلیونی زائران نسبت به سال گذشته و ظرفیت محدود اتوبوس، سه پس کرانه برای مهران از جمله پس کرانه‌های اندیمشک، همدان و کرمانشاه تعریف شده است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام اضافه کرد: مسافران بصورت چرخشی بین مهران و این شهرها انتقال پیدا می‌کنند و از آنجا به شهرهای خود منتقل می‌شوند که برای حالت پیک نیز یک هزار و ۹۰۰ اتوبوس برای انتقال زائران در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایرنا، شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام با داشتن مرز بین‌المللی از معابر اصلی و مهم تردد خودروهای شخصی، کامیون های حامل کالاهای صادراتی و خودروهای حامل زائران عتبات عالیات است.

پیش بینی می شود در ایام اربعین امسال ۷۰ درصد از مجموع زائران مرز مهران را برای تردد انتخاب کنند و هم اکنون به طور معمول در این ایام روزانه بیش از ۲۵۰ هزار نفر از مرز مهران راهی عتبات عالیات می شوند.

۳۰۳۲/۶۰۳۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =