دستگاه قضایی از استانداری خراسان رضوی حمایت همه‌جانبه می‌کند

مشهد- ایرنا- رئیس‌کل دادگستری خراسان رضوی به تلاشهای خوب استاندار در این استان اشاره و بیان کرد: امیدواریم با حمایت مسئولان کشوری این تلاشها بیشتر و بازدهی آن موثرتر شود، حمایت همه‌جانبه دستگاه قضایی نیز از مجموعه استانداری خراسان رضوی همچنان تداوم دارد.

غلامعلی صادقی روز یکشنبه در مراسم معارفه دادستان عمومی و انقلاب مشهد افزود: در دوره مدیریت کنونی استانداری شاهد فعالیت‌های خوبی در خراسان رضوی هستیم و هماهنگی خوبی در بین مدیران استان وجود دارد که کم سابقه است.
وی اضافه کرد: از سال ۹۱ که به عنوان دادستان مشهد آغاز به کار کردم اقدامات مختلفی صورت گرفت و با توجه به ضرورت توسعه شعب دادسرا در مشهد و استان این شعبه ها از ۱۵۷ شعبه به ۲۱۱ شعبه توسعه یافت.
دادستان عمومی و انقلاب یابق مشهد گفت: در سال ۹۱ میانیگین پرونده های موجودی شعب دادسرا در شهرستان‌ها به جز مشهد ۲۷۰ فقره بود که امروز به ۱۷۰ فقره کاهش یافته است و در مشهد نیز تعداد پرونده ها از ۳۳۰ فقره در سال ۱۳۹۱ به کمتر از ۲۰۰ فقره کاهش یافته است.
صادقی افزود: در حال حاضر در بخش های مختلف نظیر  پیشگیری از وقوع جرم، احقاق حقوق عمومی و حفاظت از بیت المال در کشور پیشتاز هستیم و در جرایم خاص نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است.
وی ادامه داد: این موفقیت‌ها در سایه حمایت‌های مدیران و مسئولان دستگاه قضا صورت گرفت و هنوز کارهایی در بخش های مختلف باید عملیاتی شود.
رئیس کل دادگستری خراسان رضوی با اشاره به سپردن سکان دادسرای مشهد به محمد حسین درودی گفت: در بین سمت‌های موجود در قوه قضائیه هیچ سمتی به دلیل تعدد وظایف، اختیارات و انتظارات جامعه به اهمیت دادستانی وجود ندارد و امید است با حمایت‌های دادستانی کل کشور شرایط دادسرای مشهد از لحاظ کمی و کیفی و تمام ابعاد بهتر، شفاف تر و موثرتر شود و همه وظیفه داریم دادستان مشهد را همراهی و حمایت کنیم.
در این مراسم که با حضور دادستان کل کشور، جمعی از قضات  و مدیران خراسان رضوی، استاندار خراسان رضوی، شهردار و جمعی از اعضای شورای شهر مشهد برگزار شد حجت الاسلام محمد حسین درودی به عنوان دادستان عمومی و انقلاب مشهد معارفه شد.
پیش از این غلامعلی صادقی دادستان عمومی و انقلاب مشهد بود که شهریور ماه امسال به سمت رئیس کل دادگستری خراسان رضوی منصوب شد.
محمد حسین درودی نیز سمت های معاونت دادستانی و سرپرست دادسرای ناحیه ۹ مشهد و معاونت قضائی دادگستری خراسان رضوی را در کارنامه کاری خود دارد.
۷۵۰۵/۱۹۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =