تصفیه آب غسال‌خانه آرامستان اراک پس از ۴۲ سال راه‌اندازی شد

اراک - ایرنا - رئیس سازمان آرامستان‌های اراک گفت: پساب غسال‌خانه آرامستان اراک از سال ۵۶ تاکنون درون چاه ریخته می‌شد که امسال با راه‌اندازی تصفیه‌خانه مدیریت شد.

«محمد جعفرپور» روز یکشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: برای راه‌اندازی این تصفیه‌خانه ۲ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است و روزانه ۳۵ متر مکعب آب خروجی آن برای آبیاری فضای سبز آرامستان استفاده می‌شود.

وی بیان کرد: نصب دستگاه زباله‌سوز برای امحای لباس‌ و وسایل اموات در آرامستان و مرکز دفن از دیگر اقدام‌های مهم است و برای اجرای این طرح نیز ۲ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

رئیس سازمان آرامستان‌های اراک ادامه داد: نرم‌افزار جستجوی قبور نخستین‌بار در کشور در این آرامستان راه‌اندازی شده و در راستای اجرای این طرح تمام قبور اراک پلاک‌گذاری شده است.

جعفرپور اظهار داشت: آرامستان فعلی اراک تا یک سال آینده کمبود فضا برای دفن اموات ندارد و به تازگی ۲ پلاک به شماره‌های ۴۱ و ۴۲ در کنار آرمستان خریداری شده و تملک زمین‌های آن تا یک ماه آینده انجام می‌شود.

وی گفت: سه هزار قبر خالی به جز  ۱۵ هزار قبر خالی خریداری شده از قبل در آرامستان اراک وجود دارد و روزانه به‌طور میانگین هفت وفات یافته در این آرامستان دفن می‌شود.

رئیس سازمان آرامستان‌های اراک اضافه کرد: هفت نیروی خدمات شهری شهرداری اراک روزانه در راستای پاکسازی و نظافت آرامستان فعالیت دارند.

اراک مرکز استان مرکزی است و ۶۵۰ هزار نفر در آن سکونت دارند.

۳۰۰۵/۶۰۱۳/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =