امهال تسهیلات حدود هفت هزار بهره‌بردار کردستانی کارسازی شد

سنندج - ایرنا - سازمان جهاد کشاورزی با استفاده از اعتبارات مختلف دولتی امهال تسهیلات ۶ هزار و ۹۱۵ بهره بردار بخش کشاورزی خسارت دیده از سرمازدگی سنوات گذشته در استان کردستان را کارسازی کرده است.

معاون امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی کردستان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان کارسازی امهال تسهیلات شامل ۴۰۰ میلیارد ریال بود که شامل اقساط بهره برداران در دوره زمانی ۱ مهر ۹۷ تا ۳۱ شهریور ۹۸ است.

خلیل فعله گری اضافه کرد: دولت برای امهال تسهیلات بهره برداران این استان که در سال‌های گذشته دچار خسارت های مختلف از جمله سرمازدگی و تگرگ شده بودند ۵۸۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص داد که تاکنون اقدامات کارسازی ۷۰ درصد این میزان به اتمام رسیده است.

وی با بیان اینکه اینکه هم اکنون باقی اعتبارات نیز در درست کارسازی و اقدام است، افزود: امهال این تسهیلات در پنج بانک کشاورزی، ملی، توسعه تعاون، تجارت و ملت انجام می‌شود که بانک کشاورزی با ۳۸۶ میلیارد ریال بیشترین میزان را دارد.

فعله گری با بیان اینکه امسال همچنین امهال ۵۳ میلیارد ریال از تسهیلات ۲ هزار و ۲۲۳ نفر از سیل‌زدگان در این استان تایید شده است، یادآور شد: در جریان سیل فروردین امسال یک هزار و ۸۰ میلیارد ریال به ۱۴ هزار و ۵۰۰ بهره‌بردار این استان در بخش کشاورزی خسارت وارد شد.

وی تاکید کرد: دولت به منظور جبران بخشی از خسارت بهره برداران و امهال تسهیلات آنان ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات با سود چهار درصد و ۲۱۲ میلیارد ریال اعتبار بلاعوض برای این استان اختصاص داده است.

فعله گری گفت: همچنین ۱۰۶ میلیارد ریال از ۲۱۲ میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض دولت به خسارت دیدگان سیل کردستان در سامانه سجاد نهایی شده و به زودی به حساب بهره برداران خسارت دیده واریز می‌شود.

استان کردستان به دلیل داشتن بیش از یک میلیون و ۱۱۰ هزار هکتار زمین قابل کشت مرغوب و مستعد یکی از قطب های تولید محصولات کشاورزی بویژه گندم در غرب کشور به شمار می رود و جایگاه دوم کشوری در تولید این محصول را به خود اختصاص داده است.

۳۰۳۴/۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =