۱۵۰۰ تن سیمان رایگان به مناطق سیل زده چهارمحال و بختیاری اختصاص یافت

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال وبختیاری گفت: یکهزار و ۵۰۰ تن سیمان رایگان برای احداث و بازسازی مسکن‌های آسیب‌دیده از سیلاب امسال ، به استان اختصاص یافت.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری، سهراب رئیسی اظهار داشت: با توجه به سیل اخیر در کشور مقرر شد کارخانه سیمان نهاوند به مناطق سیل‌زه کشور جهت بازسازی و احداث مسکن‌های جدید سیمان رایگان اختصاص دهد که دریافت سهم این استان در اواخر فصل تابستان امسال محقق شد.

 وی با اشاره به میزان خسارت سیلاب مخرب بهار امسال در استان افزود: افزون بر ۵۰۰ واحدهای مسکونی در شهرهای کمتر از ۲۰ هزار نفر جمعیت بین  ۲۰ تا ۶۰ درصد خسارت و در مناطق روستایی  بیش از یکهزار و ۱۵۰ واحد مسکونی بین ۲۰ تا ۱۰۰درصد  دچار خسارت شد که نیاز تعمیر و بازسازی دارد.

رئیسی با اشاره به مبلغ تسهیلات برای واحدهای آسیب دیده، تصریح کرد: سقف تسهیلات فردی احداثی در شهرها  ۴۰۰ میلیون ریال و در روستاها ۳۰۰ میلیون ریال و تسهیلات تعمیراتی نیز ۱۲۰ میلیون ریال‌ تعیین شده است.

وی، تخریب ۳۸۰ هزار مترمربع معابر روستایی در سیلاب بهار امسال را یادآور شد و گفت: از این وسعت ۱۲ هزار متر مربع مربوط به زیرسازی و آسفالت بود است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در ادامه به اجرای طرح احداث ۲ هزار و ۴۴۰ واحد مسکونی ویژه خانوارهای محروم استان اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح که در قالب تفاهم‌نامه سه جانبه بین بنیاد مسکن، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و استانداری شکل گرفته برای مردم بی‌بضاعت شهری و روستایی استان واحد مسکونی احداث می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: تاکنون یک هزار و ۳۳۵ خانوار مستضعف در استان شناسایی شده است که از این تعداد برای ۳۴۷ تشکیل پرونده و معرفی به بانک‌های عامل انجام گرفته است.

وی ادامه داد: بر همین اساس در شهرستان فارسان ۹۰ واحد، شهرکرد ۳۵۰ واحد، لردگان ۳۷۰ ، کوهرنگ ۴۰۰ واحد، کیار ۳۰۰ واحد، بروجن ۱۶۰ واحد، بن ۱۰۰ واحد، خانمیرزا ۱۳۰ واحد، سامان ۱۴۰ واحد و اردل ۴۰۰ واحد مسکونی احداث می‌شود.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری با ۹۴۷ هزار نفر جمعیت که حدود ۴۰ درصد آن در مناطق روستایی ساکن هستند.

سیلاب فروردین‌ماه امسال در چهارمحال و بختیاری بیش از ۶ هزار میلیارد ریال به این استان در حوزه‌های مختلف خسارت زد که بخشی از این خسارت به منازل روستایی بود.

۶۱۹۹/۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =