۲۱ مهر ۱۳۹۸،‏ ۸:۳۸
کد خبرنگار: 811
کد خبر: 83514628
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

بارش رحمت الهی سیمای نجف اشرف را شست

نجف - ایرنا - بارش باران و رحمت الهی در ساعات اولیه یکشنبه سیمای شهر نجف اشرف را شست و موجب تلطیف هوا در این شهر جنوبی عراق شد.

گزارش میدانی خبرنگاران ایرنا حاکیست شدت بارش باران (حدود ساعت دو بامداد به وقت محلی) به حدی بود که بسیاری از زایرانی که در فضاهای باز در حال استراحت بودند، مجبور شدند تا خود را به زیر فضاهای مسقف برسانند.

در سال جاری نزدیک به ۳ میلیون نفر فقط از ایران برای شرکت در مراسم اربعین عازم عراق شده اند.

سال گذشته آمار زایران اربعین از ایران و دیگر کشورهای جهان در کربلا به ۲۰ میلیون نفر رسید و امسال نیز پیش بینی ها حاکی از افزایش شرکت کنندگان در این راهپیمایی عظیم و میلیونی است.

برخی گزارش ها حاکی از کمبود وسایل نقلیه در برخی مبادی مرزی در عراق برای انتقال زایران است و از روز جمعه مسوولان ایرانی اقداماتی را برای تامین وسایل نقلیه و اعزام آنها به عراق انجام داده اند.
هر چند بارش باران مشکلاتی را برای برخی زایرانی که به دلیل پر بودن فضاهای موکب ها در فضاهای باز ایجاد کرد اما  این رحمت الهی موجب خنکی و تلطیف هوای شهر نجف شد.
مشاهدات عینی خبرنگار ایرنا حاکیست در حال حاضر شمار بسیار بالایی از زایران که خود را برای پیاده روی اربعین حسینی در مسیر ۸۰ کیلومتری  نجف به کربلا آماده می کنند، سرگرم زیارت اماکن مقدسه در نجف اشرف هستند.
حرم مطهر حضرت علی (ع) به عنوان میعادگاه اصلی عاشقان آن حضرت هر لحظه شاهد حضور هزاران عاشقی است که با زیارت مرقد نورانی امام علی (ع) راهی کربلای مقدس می شوند.
در همین حال ورودی های شهر نجف هر لحظه شاهد حضور زایرانی است که در حال ورود و یا عزیمت از این شهر به سمت سایر اماکن مقدسه در عراق از جمله کربلا، کاظمین و سامرا هستند.
با وجود برخی مشکلات طبیعی ناشی از ازدحام جمعیت اما حرکت عظیم و میلیونی راهپیمایی اربعین با شور و حال خاصی در حال انجام است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =