۵۰ کیلومتر کمربند حفاظتی اطراف کویر میقان اراک ایجاد شد

اراک - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: ۵۰ کیلومتر کمربند حفاظتی در مرز مستثنیات و اراضی ملی حاشیه کویر میقان اراک ایجاد شد.

«عبدالحسین محمدی» روز یکشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: اجرای کمربند ایمنی در ۵۴ کیلومتر از مستثنیات و اراضی ملی حاشیه کویر میقان اراک امسال عملیاتی شد که تا کنون حدود ۹۰ درصد این طرح به ثمر نشسته است.

وی ادامه داد: این طرحبا تخصیص رقم  ۲ میلیارد و ۴۷۰ میلیون ریال  از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان مرکزی انجام شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی خاطرنشان کرد: اجرای کمربند حفاظتی مستثنیات و اراضی ملی در حاشیه کویر میقان اراک به ‌ورت حفر کانال و خاکریز در دست انجام است.

محمدی گفت: این طرح با هدف آگاهی مردم منطقه از مرز اراضی مستثنیات و حفاظت موثر از اراضی ملی حاشیه کویر میقان اراک انجام می‌شود.

وی ادامه داد: کویر میقان اراک از نظر کانون فرسایش بادی در زمره بحرانی‌ترین مناطق استان مرکزی است و حفاظت از عرصه های طبیعی آن به‌عنوان نخستین راهکار در مقابله با بیابان‌زایی از برنامه های اولویت دار اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی است.

استان مرکزی با ۲۹ هزار و ۵۳۰ کیلومتر مربع وسعت، حدود یک و ۸۲ صدم درصد از مساحت کشور را به خود اختصاص داده که ۷۰ درصد آن را عرصه های منابع طبیعی تشکیل می‌دهند.

۱۹۵۵/۶۰۱۳/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =