آستان قدس رضوی ۱۰۰ هزار پرس غذا در مرز مهران توزیع کرد

مشهد- ایرنا- موکب‌های آستان قدس رضوی مستقر در مرز مهران تاکنون روزانه ۱۰۰ هزار پرس غذا، آب معدنی همراه با خدمات فرهنگی، اسکان، هدایت و امدادرسانی، بهداشت و دارو و حمل و نقل سالمندان و معلولان را به زائران پیاده‌روی عظیم اربعین حسینی(ع) ارائه کرده‌اند.

آستان قدس رضوی روز یکشنبه به نقل از تولیت این آستان گزارش داد: پس از ازدحام دیروز جمعیت زائران در منطقه مرزی مهران در غرب کشور دستور گسترش فوری ارائه خدمات در مرز مهران صادر و این خدمات توسط هزار خادم افتخاری آستان قدس رضوی مستقر در همان محل ارائه شد.

حجت الاسلام احمد مروی گفت: این نهاد همچون سال‌های گذشته از روزهای ابتدایی حضور زائران در مرزهای ایران با عراق به ویژه در مرز مهران و نقاط مختلف در خاک عراق خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی را آغاز کرده است. 

وی افزود: همچنین روزانه افزون بر ۱۱ هزار پرس غذای گرم در کاظمین، ۷۰ هزار پرس غذای گرم در کربلا و ۱۷ هزار پرس غذای گرم در سامرا به همت خدام رضوی همراه با خدمات مختلف در حوزه‌های پزشکی، فرهنگی، اسکان و نظافت با حضور هزار خادم به زائران ارائه می‌شود.

"مِهران" در استان ایلام واقع در غرب کشور و فاصله ۸۵ کیلومتری از جنوب غربی مرکز این استان قرار دارد.  "مرز بین‌المللی مهران" بخاطر نزدیکی به عتبات عالیات در عراق یکی از فعالترین گذرگاههای مرزی جمهوری اسلامی ایران و از مهمترین کانونهای رفت و آمد زائران به ویژه در ایام اربعین حسینی به کشور همسایه ‌است.  فاصله مهران تا کربلای معلی۲۸۰ کیلومتر، تا کاظمین ۲۸۳ کیلومتر، تا نجف اشرف ۳۰۳ کیلومتر و تا سامرا ۴۴۴ کیلومتر است.

۷۴۸۹/۱۹۲۲

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha