۲۱ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۷
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83514579
۱ نفر

برچسب‌ها

توفان برق ۱۴۰ هزار خانه را در ژاپن قطع کرد

پکن- ایرنا- مقامات ژاپن اعلام کردند توفان «هاگیبیس» که از روز جمعه در این کشور وزیدن گرفته است علاوه بر اینکه باعث کشته شدن 18 نفر و زخمی شدن 100 نفر دیگر شده است منجر به قطع برق دستکم ۱۴۰ هزار خانوار هم در این کشور شده است.

کیودو روز یکشنبه گزارش کرد تا کنون بر اثر وزش شدید توفان هاگیبس، بارش باران و ایجاد سیل در استان های کاناگاوا، توچیگی، گونما، ایواته، میاگی، فوکوشیما، چیبا و سایتاما ۱۸ تن کشته، ۱۲ تن مفقود و افزون بر ۱۰۰ تن نیز زخمی شده اند.

توفان هاگیبیس در سراسر ژاپن خرابی ها و تلفاتی زیادی به بار آورده است رودخانه تاما که از توکیو می گذرد، طغیان کرده و در اثر این طغیان برخی از ساختمان ها از جمله یک بیمارستان دچار آب گرفتگی شده اند.

اداره آتش نشانی محلی برای آنکه اطمینان حاصل کند که کسی گیر نیفتاده باشد، تیم های امدادی را به محل اعزام کرده است.

یک مقام شهر تومیئوکا از شهرهای استان گونما می گوید دو باب منزل در اثر رانش زمین فرو ریخته است یک مرد هم نجات داده شد ولی بعدا فوت کرد.

در استان چیبا، بادهای شدید خسارات گسترده ای به بعضی از منازل وارد کرده است در داخل یک خودروی واژگون شده، یک مرد پنجاه ساله پیدا شد که بعدا فوت کرد.

با این حال مردم در ژاپن پس از این توفان که این کشور را درنوردید در حال پاکسازی آوار و خرابی های ناشی از آن هستند مرکز و شرق ژاپن با سیل و رانش زمین روبرو بوده است.

توفان هاگیبیس اکنون به یک طوفان حاره ای شدید تنزل یافته است این طوفان اکنون در آب های ساحل شرقی ژاپن قرار دارد.

سازمان هواشناسی ژاپن همه هشدارهای اضطراری باران های شدید را لغو کرده است بارش بیسابقه باران در بسیاری از مناطق گزارش شده است که موجب طغیان دهها رودخانه شد.

در برخی از مناطق در این چند روز ۳۰ تا ۴۰ درصد از میانگین بارش یک سال باران باریده است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha