۲۹ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۰۹
کد خبرنگار: 2111
کد خبر: 83514571
۲ نفر

برچسب‌ها

ششمین سوگواره تعزیه در بیجار برگزار شد

سنندج - ایرنا - ششمین سوگواره تعزیه و مرثیه خوانی امام حسین (ع) با استقبال مردم و مسئولین در تیمچه حاج شهباز بازار تاریخی شهر بیجار برگزار شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بیجار عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال به مناسبت اربعین حسینی در روزهای یکشنبه و دوشنبه ۲۸ و ۲۹ مهرماه با حضور گروه تعزیه و مرثیه خوانی برتر کشوری، ششمین سوگواره تعزیه ومرثیه راویان عشق در شهرهای سنندج و بیجار برگزار شد.

عباس محمدمرادیان افزود: روز یکشنبه ۲۸ مهرماه شهر سنندج میزبان این گروه ۱۵ نفره بود و امروز دوشنبه ۲۹ مهر نیز شهرستان بیجار در تیمچه حاج شهباز میزبان این گروه بود.

وی گفت: هدف از برگزاری این آیین، زنده نگهداشتن تعزیه و مرثیه خوانی سنتی در جامعه است و تلاش شد در آن ادبیات غنی، فرهنگ سازی و مکتب حسینی را به نسل آینده انتقال داد.

وی تاکید کرد: از گذشته گروه‌های مختلف مردمی در شهرستان‌ها و روستاها اقدام به برگزاری تعزیه خوانی و مرثیه خوانی برای ائمه اطهار (ع) به خصوص حضرت اباعبدالله حسین (ع) می کنند.
محمدمرادیان افزود: برگزاری آیین تعزیه خوانی و مرثیه خوانی با استفاده از کتب مقتل و نظارت بر محتوای ارائه شده می‌تواند از ایجاد انحرافت و تحریف ها پیشگیری نماید و نسل آینده انقلاب را به درستی با مفاهیم ارزشمند اسلام و ایثار آشنا نماید.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =