ابطال و تعلیق پروانه استاندارد ۱۴۸ واحد تولیدی و خدماتی در آذربایجان‌غربی

ارومیه – ایرنا - مدیرکل استاندارد آذربایجان‌غربی گفت: امسال پروانه استاندارد ۱۴۸ واحد تولیدی و خدماتی در استان به علت رعایت نکردن موارد لازم، باطل یا تعلیق شده است.

منصور جلایر روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد، ۱۱۸ پروانه باطل و ۳۰ پروانه کاربرد علامت استاندارد دیگر تعلیق شده است.

وی اضافه کرد: پیگیری نکردن واحد تولیدی برای تمدید پروانه، تعطیلی، غیرفعال بودن واحدها و همچنین رعایت نکردن استانداردهای اجباری تولیدات و خدمات ارائه شده از جمله عوامل ابطال این پروانه‌ها به شمار می‌رود.

وی اضافه کرد: کارشناسان اداره کل استاندارد آذربایجان غربی به همراه کارشناسان بخش خصوصی طرف قرارداد به صورت مستمر واحدهای تولیدی و خدماتی را زیرنظر دارند و رعایت استانداردها را پیگیری می‌کنند.

وی تعداد واحدهای تولیدی مشمول استاندارد اجباری استان را ۸۳۹ فقره عنوان کرد و افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۸۹ پروانه کاربرد علامت استاندارد در آذربایجان غربی صادر شده است.

جلایر گفت: تولید محصولات غذایی و کشاورزی، مصالح ساختمانی و خدمات سردخانه‌ای از جمله بخش‌هایی هستند که برای فعالان آنها در سال جاری پروانه کاربرد علامت استاندارد در استان صادر شده است.

وجود علامت استاندارد در محصولات داخلی موجب اطمینان بخشی در جامعه نسبت به کالای مورد نظر می‌شود.

آذربایجان غربی از جمله استان‌های مرزی کشورمان است که با ترکیه، عراق و جمهوری نخجوان مرز مشترک دارد و از مبادی مهم ورودی و خروجی کشور به شمار می‌رود.

۸۱۳۷/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =