۲۱ مهر ۱۳۹۸،‏ ۰:۰۱
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 83514528
۰ نفر

برچسب‌ها

کارشناس آمریکایی: ایران در صدد توسعه بندر جاسک است

تهران- ایرنا- "جاریر الاس" تحلیلگر و کارشناس انرژی در شهر واشنگتن آمریکا روز شنبه گفت: جمهوری اسلامی ایران برنامه و پروژه وسیعی برای توسعه بندر جاسک دارد تا از این طریق بتواند به صادرات نفت بدون نیاز به عبور از تنگه هرمز ادامه دهد.

به گزارش هفته نامه عرب ویکلی، جاریر الاس تحلیلگر انرژی آمریکا در گزارشی تحقیقاتی نوشت: پروژه ترمینال نفتی جدید به تانکرهای ایرانی اجازه می دهد تا تنگه هرمز را دور بزنند و محموله های نفتی خود را در ترمینال بندر جاسک بارگیری کنند.

به نوشته الاس، ایران در تلاش است تا بخش قابل توجهی از صادرات نفت خام خود را به دور از تنگه هرمز انجام دهد و این برنامه ها به طور بالقوه به تهران اجازه می دهد تا برخلاف همسایگان خلیج فارس که وابستگی شدیدی به تنگه هرمز برای صادرات نفتی دارند، هیچ نیازی به عبور محموله های نفتی از تنگه هرمز نداشته باشد.

بر اساس گزارش عرب ویکلی، دولت حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران متعهد است تا سال ۲۰۲۱ میلادی یک پایانه صادراتی ۱.۸ میلیارد دلاری در بندر جاسک در خلیج عمان احداث کند.

پروژه جدید ترمینال نفتی به تانکرهای ایرانی اجازه می دهد تا تنگه هرمز را دور بزنند و محموله های نفتی خود را در ترمینال بندر جاسک در شرق تنگه بارگیری کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =