۱۸۰۰ خبرنگار حماسه اربعین حسینی را پوشش می‌دهند

کربلا- ایرنا- بر اساس تازه ترین گزارش ها و به رغم اصرار رسانه های غربی- عربی برای بایکوت خبری اربعین، تاکنون یکهزار و ۸۰۰ خبرنگار و فعال رسانه ای از سراسر جهان برای تهیه خبر، گزارش و فیلم از مراسم راهپیمایی عظیم اربعین حسینی وارد عراق شده اند.

محمدعلی انوشه مسئول اطلاع رسانی در فضای مجازی اتحادیه رادیو تلویزیون های اسلامی در اربعین حسینی، امروز (شنبه) در گفت وگو با ایرنا به حضور بی سابقه خبرنگاران و فعالان رسانه ای خارجی در کشور عراق اشاره کرد و افزود: با توجه به هماهنگی هایی که اتحادیه رادیو تلویزیون های اسلامی با ارگان ها و نهادهای کشور عراق داشته اند، خبرنگاران و برنامه سازان خارجی حضور میلیونی زائران اربعین حسینی در کشور عراق را به سراسر جهان مخابره می کنند.

انوشه، حوزه فعالیت خبرنگاران و گزارشگران خارجی حاضر در عراق را از بصره در جنوب این کشور و همچنین شهرهای طوز خورماتو و تازه در شمال عراق و دیگر شهرهای این کشور تا مقصد کربلا دانست و بیان داشت: اتحادیه رادیو تلویزیون های اسلامی با همکاری اتحادیه رادیو و تلوزیون های عراقی، تمامی تجهیزات و امکانات خود را در ۱۰ مسیر اصلی منتهی به شهر کربلا بسیج کرده تا حرکت عاشقان سید الشهدا امام حسین علیه السلام را به عنوان اسوه آزادگی و شجاعت به جهانیان مخابره کند.

وی ادامه داد: برخی خبرنگاران و برنامه سازان خارجی، مسیر سه روزه پیاده‌روی اربعین حسینی از سمت نجف اشرف به کربلای معلی را پیاده و به همراه زائران حسینی طی می کنند و لحظه لحظه این مراسم باشکوه و بی نظیر معنوی را به تصویر می کشند.

مسؤول اطلاع رسانی در فضای مجازی اتحادیه رادیو تلویزیون های اسلامی در اربعین حسینی، یکی از برنامه های خبرنگاران خارجی در مراسم اربعین حسینی امسال را پوشش اخبار موکب های عراقی و همچنین پوشش فعالیت اخبار موکب های ایرانی و دیگر کشورهای جهان که در عراق حضور دارند، خواند و تصریح کرد: رسانه های خارجی در این همایش بین المللی، مسایل مهمی مانند معرفت و میهمان نوازی میزبانان عراقی از زائران امام حسین علیه السلام را ثبت و ضبط و پخش خواهند کرد.

انوشه در بخش دیگری از این گفت وگو، با اشاره به حضور گسترده و میلیونی زائران اربعین حسینی در شهرهای زیارتی کشور عراق به ویژه کربلای معلی، به زایران ایرانی توصیه کرد: زائرانی که توفیق زیارت امام حسین علیه السلام را پیدا کرده اند، نسبت به بازگشت خود اقدام کنند تا دیگر زائران نیز بتوانند به زیارت سید الشهدا مشرف شوند.

پیش از این حجت الاسلام و المسلمین حسین بهجتی مسؤول بعثه مقام معظم رهبری در کربلا نیز به دلیل ازدحام جمعیت و عدم کشش زیرساخت های کربلای معلی، خواستار آن شده بود که زائران ایرانی بعد از زیارت حرم امام حسین و ابوالفضل العباس علیهم السلام در کربلا، در این شهر توقف نکنند.

بر اساس گزارش مراجع رسمی، عدد زائرانی ایرانی که تا صبح شنبه مرزهای ایران را به مقصد کربلای معلی ترک کرده اند، از دو میلیون نفر فراتر رفته است؛ این در حالی است که تا روز اربعین حسینی در بیستم صفر ماه قمری جاری، هنوز یک هفته باقی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =