۱۰ هزار تن گوجه فرنگی در آذربایجان‌شرقی خریداری می‌شود

تبریز- ایرنا- مدیر سازمان تعاون روستایی آذربایجان‌شرقی گفت: ۱۰ هزار تن گوجه فرنگی به قیمت مصوب از کشاورزان استان برای تهیه رب به قیمت دولتی خریداری می‌شود.

علی اکبر نژادرضا روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: حداقل ۲ کارخانه طرف قرارداد توسط مدیریت صنایع موادغذایی جهادکشاورزی آذربایجان شرقی به سازمان تعاون روستایی معرفی می شود تا بلافاصله پس از عقد قرارداد، خرید گوجه فرنگی را از کشاورزان استان آغاز کنیم و بر این اساس رب تولید شده نیز در اختیار بخش دولتی قرار می گیرد.  

وی قیمت مصوب برای خرید هر کیلوگرم گوجه فرنگی در آذربایجان شرقی را ۱۱۰۰ تومان بدون جعبه و ۱۱۵۰ تومان با جعبه اعلام کرد و افزود: سازمان تعاونی روستایی برای خرید ۱۵ هزار تن گوجه فرنگی از کشاورزان آذربایجان شرقی آمادگی دارد که پس از مشخص شدن کارخانجات طرف قرارداد بلافاصله امکان خرید وجود خواهد داشت. 

نژادرضا با اشاره به اینکه امسال ۲۰۰ هزار تن گوجه فرنگی در آذربایجان شرقی تولید شده است، گفت: ظرفیت کارخانجات فرآوری گوجه فرنگی استان ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار تن است و به همین علت بیشتر خرید گوجه فرنگی صنایع غذایی آذربایجان شرقی از کشاورزان آذربایجان غربی است. 

وی افزود: ۳۲۰۰ تا ۳۶۰۰ هکتار سطح زیرکشت زمین های کشاورزی آذربایجان شرقی برای کاشت گوجه فرنگی است که امسال به طور متوسط سطح زیر کشت این محصول در استان نسبت به سال گذشته ۴۰۰ هکتار کاهش دارد اما میزان تولید آن به لطف تلاش مهندسان کشاورزی و کشاورزان و کاشت ارقام جدید این محصول، افزایش داشته است. 

مدیر سازمان تعاون روستایی آذربایجان شرقی، شهرستان های مرند، ملکان و هشترود را قطب تولید گوجه فرنگی در استان اعلام کرد و افزود: بر این اساس کارخانجات صنایع مواد غذایی در شبستر و ملکان که شهرستان های مورد نظر به آنها نزدیک تر است، می توانند در خرید گوجه فرنگی به قیمت مصوب از این سازمان پس از عقد قرارداد اقدام کنند. 

۳۰۹۳/۵۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =