مدیران دستگاه‌های اجرایی از توانمندی دانشگاه‌ها استفاده کنند

زنجان – ایرنا – استاندار زنجان بر استفاده مدیران دستگاه‌های اجرایی از توان، ظرفیت و توانمندی‌های دانشگاه‌ها، مراکز علمی و پارک‌های علم و فناوری تاکید کرد .

کارگروه تخصصی آموزش، پژوهش و فناوی و نوآوری، شامگاه شنبه با ۲ دستور کار "وظایف کارگروه" و " گزارش مسائل پژوهشی استان، اولویت بندیهای منابع سالجاری برای پژوهش و برنامه ریزی برای فراخوان طرحهایی که تاکنون تعیین تکلیف شدهاند" برگزار شد.

 استاندار زنجان در این جلسه ضمن قدردانی از تلاشهای دبیرخانه قبلی این کارگروه تخصصی گفت: مقوله آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری جزو چهار رکن اصلی از ۱۲ رکن رقابت جهانی بین کشورهاست.

فتح الله حقیقی اظهارداشت: این ارکان بسیار مهم است و باید همواره مد نظر قرار گیرد  و به لحاظ نوشتاری در مقوله های بیان شده در سطح کشور پیشرفت خوبی داریم.

وی یادآوری کرد: در حال حاضر در استان زنجان برخی از امکانات و توانمندی ها در دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری وجود دارد که باید از این ظرفیت ها استفاده شود.

استاندار زنجان، با بیان اینکه فرهنگ غالب ما باید دانشگاه، علم، فناوری، نوآوری و پژوهش باشد، تاکید کرد: دانش آموزان با دانشگاه ها ارتباطی عملیاتی داشته باشند.

حقیقی با تاکید بر اینکه مدیران باید از توان دانشگاه های توانمند استفاده کنند، ادامه داد: شان کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری بر این است که می تواند فرهنگ خود را غالب کند و یا به این سمت در تلاش باشد.

 وی اظهار داشت: باید افرادی در کمیته این کارگروه گنجانده شوند که ارتباط عملیاتی بین دانشگاه ها برقرار و در مرحله دوم با پارک های علم وفناوری و در گام سوم نیز با آموزش و پرورش و سپس با مراکز فنی و حرفه ای این رابطه را به طور مستمر ایجاد کنند.

استاندار زنجان گفت: این مهم تبدیل به بسته ای شود تا غالب آموزش ها ارتباط خود را با سازمان ها، ارگان ها و صنعت خارج از سیستم دانشگاهی برقرار کنند.

حقیقی یادآوری کرد: باید افراد قوی، توانمند، با مطالعه و توانایی در کمیته این کارگروه انتخاب شوند که بتوانند ارتباط علمی و پژوهشی بین ارگان ها برقرار کنند.

وی خاطرنشان کرد: شان این کارگروه مهم است چرا که عناوین پژوهش ها و ارتباط دادن بین آنها حائز اهمیت است تا خروجی منجر به نتیجه و دانشجویان پژوهش محور تربیت شوند.

در این جلسه دبیران کمیته های کارگروه تخصصی استان زنجان با مشارکت و مشورت اعضای حاضر در جلسه تعیین شدند.

۹۵۰۵/۶۰۸۵

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha