لرستان ظرفیت‌های بزرگ فرهنگی دارد

خرم‌آباد - ایرنا - معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان گفت: نقش لرستان با داشتن ظرفیت‌های بزرگ فرهنگی در ایجاد نشاط اجتماعی چنان قوی است که می‌تواند منبع بسیار ارزشمندی برای تحقق این مهم در کشور باشد.

به گزارش ایرنا، محمود ثمینی روز شنبه در آئین تکریم و معارفه مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در محل سالن همایش های اتاق بازرگانی شهرستان خرم‌ آباد گفت: وزارت ارشاد ۱۴راهبرد اساسی را در جهت انجام وظایف خویش تعریف کرده که در این میان تقویت آداب و سنن گذشته ایرانی اسلامی و حمایت از هنر و رسانه از جمله مهمترین نکاتی است که بر عهده این مجموعه بزرگ است.
وی اظهار داشت: اگر کمی با دقت مسائل استان را پیگیری کنیم خواهیم دید که لرستان ظرفیت های بزرگ فرهنگی هنری دارد که بر کسی پوشیده نیست.
وی ادامه داد: این استان هم در جریان جنگ تحمیلی و هم در تمامی مراحل انقلاب همواره پشت سر نظام حرکت کرده لذا چنین استانی مستحق این است که خدمات لازم را در راستای شکوفا کردن فرهنگ غنی اش دریافت کند.
ثمینی بیان کرد: در این استان جا برای کار بسیار است و بدنبال آن مسئولیت کارکنان این دستگاه فرهنگی نیز به مراتب خطیر و مهم خواهد بود.
وی با اشاره به وجود فرهنگ غنی عاشورایی در لرستان اضافه کرد: در کمتر استانی دیده می‌شود که جمع کثیری از مردمش تا روز اربعین حسینی سیاه پوش باشند و این نشان دهنده ارادت خاص مردم لرستان به ائمه است لذا تولید برنامه در این راستا نیز از الزامات است.
۷۲۶۴/۷۲۷۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =