۱۰۹ واحد صنعتی راکد کرمانشاه به چرخه تولید بازگشت

کرمانشاه - ایرنا - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه از فعال شدن دوباره ۱۰۹ واحد صنعتی و معدنی با بیش از ۲۲۲ میلیارد تومان اعتبار و اشتغالزایی یک هزار و ۵۹۲ نفر در یک سال و نیم گذشته تاکنون خبر داد.

محسن دارابی شامگاه شنبه در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که با حضور وزیر صنعت و معدن در سرسرای جلسات استانداری برگزار شد، اظهارداشت: از ابتدای سال ۹۷ تا پایان شهریور امسال ۶۹ واحد صنعتی احیا و دوباره به چرخه تولید بازگشتند.
وی با بیان اینکه برای فعال سازی این تعداد واحد صنعتی بالغ بر ۱۲۴ میلیارد تومان هزینه شده، افزود: یک هزار و ۱۰ نفر نیز در این واحدها مشغول به کار شدند.
دارابی ادامه داد: همچنین در یک سال و نیم اخیر ۳۵ واحد معدنی با سرمایه گذاری بالغ بر ۹۸ میلیارد تومان فعالیت خود را از سر گرفتند.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه، میزان اشتغالزایی واحدهای معدنی فعال شده را ۵۸۲ نفر اعلام کرد.
وی در ادامه به برخی پروژه های در دست اجرای حوزه صنعت نیز اشاره کرد و گفت: یکی از این پروژه ها بیوایمپلنت است که تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.
دارابی تصریح کرد: پروژه بیواتانول نیز با ۶۰ درصد پیشرفت در دست اجرا است و با توجه به اختصاص اعتبار ۵۷۰ میلیارد ریالی امیدوارم در اسرع وقت شاهد بهره برداری از آن باشیم.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه در پایان از نیاز ۱۹ پروژه صنعتی استان به هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرا و بهره برداری در زمان مقرر خبر داد.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای بیش از یک هزار واحد تولیدی با ۳۰ هزار نفر اشتغالزایی است.

۷۴۵۸/۸۰۶۶