شورای عالی انقلاب فرهنگی و بسیج اساتید تفاهم‌نامه امضا کردند

تهران - ایرنا - دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی و سازمان بسیج اساتید کشور تفاهم نامه همکاری در پنج ماده را با محور آموزش جنگ‌های شناختی، تولید قدرت نرم ملی و بین المللی و گسترش رویکرد حل المسائلی در دانشگاه‌ها امضا کردند.

تفاهم نامه پنج ماده‌ای امروز - شنبه- با هدف فصل جدید فعالیت‌های تحولی به امضای حجت الاسلام والمسلمین «سعید رضا عاملی» دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی  و «مجتبی زارعی» رییس سازمان بسیج اساتید کشور رسید.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید، تفاهم نامه همکاری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در پنج ماده و ۴۶ بند منعقد شد که مهم ترین موضوعات آن تحقق عملیاتی  اهداف بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی،  تحقق رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در حوزه علم، فرهنگ و فناوری،  تحقق سند دانشگاه اسلامی و نقشه جامع علمی کشور از طریق دوره‌های  دانش افزایی و توانمندسازی در جامعه استادی کشور است.
برنامه ریزی برای تامین و تربیت مدیران و هیات علمی تراز انقلاب اسلامی، همکاری در تولید نظریه‌های  بومی در حوزه‌های علوم انسانی اسلامی و  مشارکت در سیاست گذاری کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره در تعامل با استادان و نخبگان،  تبیین و آموزش جنگ‌های شناختی و مقابله با جنگ نرم دشمن  به خصوص مقابله علمی با یاس آفرینی‌های بیگانکان در دانشگاه‌ها از طریق ایجاد قرارگاه قدرت نرم در دانشگاه‌ها و پیوست نگاری‌های فرهنگی از دیر محورهای این تفاهم نامه است.
از دیگر بخش های این تفاهم نامه می توان به گسترش راهیان، علم، فناوری و پیشرفت ایران به منظور تولید و تعمیق هویت اسلامی _ ایرانی از طریق تورهای علمی و فناوری برای استادان، نخبگان و کارگزاران  
برقراری ارتباط با نخبگان جهان اسلام، غرب آسیا، محور مقاومت و سایر دانشگاهیان آزادیخواه از ملت‌های مستقل جهان از طریق دیپلماسی عمومی و علمی برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی و مشارکت در ترویج دانش‌های پاک و با شرافت اشاره کرد.
گسترش رویکرد حل المسائلی در دانشگاه‌های کشور و شناسایی ظرفیت‌ها و مزیت های منطقه‌ای و بومی
_همکاری در گسترش سبک زندگی اسلامی _ ایرانی در دانشگاه‌ها،  مشارکت و عضویت بسیج استادان کشور در شورای های تخصصی شورای عالی انقلاب فرهنکی و همچنین  تشکیل شورای معین بسیج اساتید کشور در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی از دیگر بخش های این تفاهم نامه است.
برای جلوگیری از کندی‌ها در روند پیگیری اهداف تفاهم نامه، مقرر شد کارگروهی بر روند اجرایی شدن تفاهم‌نامه نظارت و بصورت نوبه ای از پیشرفت تعهدات گزارش تهیه کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =