امکانات موردنیاز از سوی دستگاه‌های اجرایی در اختیار ستاد انتخابات قرار گیرد

زاهدان- ایرنا- رئیس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان گفت: تمامی امکانات موردنیاز باید از سوی دستگاه‌های اجرایی برای برگزاری انتخابات سالم، قانونمند و با مشارکت حداکثری مردم در اختیار ستاد انتخابات قرار گیرد.

علی زینی‌وند روز شنبه در نشست ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان اظهار داشت : رای‌گیری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی براساس کدملی انجام می‌شود و کسانی که کارت ملی ندارند و یا کارت آنان مفقود شده از هم‌اکنون برای دریافت کارت ملی و اخذ شماره کد ملی اقدام کنند.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی احراز هویت رای‌دهندگان هم به صورت آنلاین و هم به صورت آفلاین و براساس کد ملی صورت می‌گیرد لذا واجدان شرایط رای دادن باید حتما با کارت ملی در شعب اخذ رای حضور یابند.

وی خطاب به اعضای ستاد انتخابات تصریح کرد: بسترسازی برای برگزاری پرشور یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در فرصت باقیمانده باید با جدیت صورت گیرد و کمیته‌های مربوطه هر یک شرایط و امکانات موجود را بررسی و نسبت به رفع موانع و نقایص اقدام کنند.

زینی‌وند بیان کرد: بررسی عمر ۴۰ ساله انقلاب اسلامی نشان می‌دهد که نظام به دلیل ماهیتش همواره مورد تهدید با اشکال مختلف بوده و معاندین نظام علاوه بر فشارهای اقتصادی، به انتخابات به عنوان نقطه تهدید نظام دل بسته‌اند لذا مسئولین با اعتماد آفرینی و حفظ آرامش اجتماعی موجود، توطئه‌های دشمنان را خنثی و بی‌طرفی و ایجاد مشارکت حداکثری را در انتخابات هدف قرار دهند.

رئیس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان بر تدوین طرحی در کمیته هماهنگی ارتباطات و زیرساخت تاکید کرد و گفت: طرح حفاظت از زیرساخت‌های انتخاباتی در روز قبل و روز انتخابات و نیز روز بعد از آن باید تدوین و ارائه شود.

وی تصریح کرد: هیچ نقطه فاقد آنتن‌دهی برای اجرای انتخابات الکترونیک نباید وجود داشته باشد و زیرساخت‌های لازم ارتباطی براساس محل استقرار شعبات باید فراهم شود.

محمدهادی مرعشی معاون امنیتی انتظامی استاندار و رئیس کمیته امنیت انتخابات سیستان و بلوچستان نیز بر اجرای پیوست امنیتی و پدافند غیرعامل در حوزه انتخابات و زیرساخت‌های مربوط به آن تاکید کرد و اظهار داشت: اجرای پیوست پدافند غیرعامل برای اجرای پروژه‌ها الزامیست زیرا امکانات و تجهیزات زیرساختی می‌تواند مورد سوء استفاده و هجوم دشمن در فرصت‌های مختلف از جمله در زمان انتخابات قرار گیرد که باید با رعایت اصول پدافند غیرعامل میزان آسیب‌پذیری را در حوزه امکانات زیرساختی به حداقل رساند.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری ‌و جانشین رئیس ستاد انتخابات استان نیز در این جلسه گفت: انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با هزار و  ۵۶۷ صندوق و احتمال افزایش پنج درصدی تعداد صندوق‌ها در دوم اسفند سالجاری برگزار خواهد شد.

محمد سرایانی با اشاره به فرایندهای برگزاری انتخابات، بر توجه به فراهم‌آوری زیرساخت‌های مخابراتی با توجه به مشکلات انتخابات گذشته تاکید کرد.

۹۹۲۳**۶۰۸۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =